Sort by

bluesrgt has logged 220 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Black Mirror: Black Museum

Black Mirror: Black Museum

2017
×
★★★★
Edit this entry  
31
Black Mirror: Metalhead

Black Mirror: Metalhead

2017
×
★★½
Edit this entry  
31
Black Mirror: Hang the DJ

Black Mirror: Hang the DJ

2017
×
★★★★
Edit this entry  
30
Black Mirror: Crocodile

Black Mirror: Crocodile

2017
×
★★★
Edit this entry  
30
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Black Mirror: Arkangel

Black Mirror: Arkangel

2017
×
★★½
Edit this entry  
30
Black Mirror: USS Callister

Black Mirror: USS Callister

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Ballerina

Ballerina

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
While You Were Sleeping

While You Were Sleeping

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Coco

Coco

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Doctor Who: Twice Upon a Time

Doctor Who: Twice Upon a Time

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Mean Girls 2

Mean Girls 2

2011
×
Edit this entry  
25
Bright

Bright

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Idiocracy

Idiocracy

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Battle of the Sexes

Battle of the Sexes

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
You Can't Fight Christmas

You Can't Fight Christmas

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
A Wish for Christmas

A Wish for Christmas

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
My Family

My Family

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Jazz Singer

The Jazz Singer

1927
×
★★
Edit this entry  
16
Austenland

Austenland

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Christmas Inheritance

Christmas Inheritance

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
She's Beautiful When She's Angry

She's Beautiful When She's Angry

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Mr. Smith Goes to Washington

Mr. Smith Goes to Washington

1939
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Four Christmases

Four Christmases

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Jaws

Jaws

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Christmas at Holly Lodge

Christmas at Holly Lodge

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Sheik

The Sheik

1921
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
Girls Trip

Girls Trip

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Great Train Robbery

The Great Train Robbery

1903
×
Edit this entry  
07
BPM (Beats per Minute)

BPM (Beats per Minute)

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Searchers

The Searchers

1956
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Red Nose Day Actually

Red Nose Day Actually

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Longest Week

The Longest Week

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Queen Christina

Queen Christina

1933
×
★★★½
Edit this entry  
01
A Song for Christmas

A Song for Christmas

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Justice League

Justice League

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
The Birth of a Nation

The Birth of a Nation

1915
×
Read the review Edit this entry  
27
Ingrid Goes West

Ingrid Goes West

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Home Again

Home Again

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
A Christmas Prince

A Christmas Prince

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Contempt

Contempt

1963
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Pierrot le Fou

Pierrot le Fou

1965
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Tulip Fever

Tulip Fever

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Wind River

Wind River

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry