• Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★★★★

  • Michael Bublé's Christmas in the City

  • Ted Lasso: The Missing Christmas Mustache

    ★★★★★

  • Being the Ricardos

    ★★

  • Don't Look Up

    ★★

  • Landscapers

    ★★★★★

  • An Audience with Adele

    ★★★★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • Encanto

    ★★★★

  • Eternals

    ★★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • Squid Game

    ★★★★

  • Halloween Kills

    ★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★★★

  • Spencer

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★½

  • Cinderella

    ½

  • C'mon C'mon

    ★★★★

  • King Richard

    ★★½

  • The Electrical Life of Louis Wain

    ★★★★

  • The Card Counter

    ★★★★

  • Malignant

    ★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • Candyman

    ★★★

  • Nine Perfect Strangers

    ★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Respect

    ★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★½

  • Titane

    ★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Mothering Sunday

    ★★½

  • Benedetta

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★★★

  • The Simpsons: The Good, the Bart, and the Loki

  • Fear Street: 1994

    ★★½

  • Italian Studies

    ★★½

  • Loki

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★

  • Cruella

    ★★★★½

  • Halston

    ★★★½

  • The Woman in the Window

    ★★

  • 22 vs. Earth

  • Things Heard & Seen

    ★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★½

  • Mare of Easttown

    ★★★★½

  • Save Ralph

    ★★★★★

  • Romeo & Juliet

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★½

  • Letters Live from the Archive: Freemasons’ Hall

  • Letters Live from the Archive: International Women’s Day

  • Oprah with Meghan and Harry: A CBS Primetime Special

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★½

  • Moxie

    ★★★½

  • The United States vs. Billie Holiday

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★★

  • Crime Scene: The Vanishing at the Cecil Hotel

    ★★½

  • Judas and the Black Messiah

  • Mass

    ★★★★½

  • Passing

    ★★★½

  • CODA

    ★★★★

  • The Little Things

    ★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★½

  • WandaVision

  • The Dig

  • Locked Down

    ★½

  • Pretend It's a City

    ★★★★

  • Ratatouille: The TikTok Musical

    ★★★

  • Death to 2020

    ★★