Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Black Mirror: Demon 79

Black Mirror: Demon 79

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Tammy

Tammy

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Bodies Bodies Bodies

Bodies Bodies Bodies

2022
×
½
Read the review Edit this entry  
16
Theater Camp

Theater Camp

2023
×
Read the review Edit this entry  
14
The Boss

The Boss

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Nun II

The Nun II

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Clue

Clue

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Black Mirror: Mazey Day

Black Mirror: Mazey Day

2023
×
½
Read the review Edit this entry  
08
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Black Mirror: Beyond the Sea

Black Mirror: Beyond the Sea

2023
×
Read the review Edit this entry  
07
Black Mirror: Loch Henry

Black Mirror: Loch Henry

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Black Mirror: Joan Is Awful

Black Mirror: Joan Is Awful

2023
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
Groot and the Great Prophecy

Groot and the Great Prophecy

2023
×
Read the review Edit this entry  
06
Groot's Sweet Treat

Groot's Sweet Treat

2023
×
Edit this entry  
06
Groot's Snow Day

Groot's Snow Day

2023
×
Edit this entry  
06
Groot Noses Around

Groot Noses Around

2023
×
Edit this entry  
06
Are You My Groot?

Are You My Groot?

2023
×
Read the review Edit this entry  
04
Spy

Spy

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Blue Beetle

Blue Beetle

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Superhero Movie

Superhero Movie

2008
×
½
Read the review Edit this entry  
01
Guardians of the Galaxy Vol. 3

Guardians of the Galaxy Vol. 3

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Bottoms

Bottoms

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Oppenheimer

Oppenheimer

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Last Voyage of the Demeter

The Last Voyage of the Demeter

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Talk to Me

Talk to Me

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Barbie

Barbie

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

1960
×
½
Read the review Edit this entry  
01
The Crowded Room

The Crowded Room

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Barbie

Barbie

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Oppenheimer

Oppenheimer

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
M3GAN

M3GAN

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Memento

Memento

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull

Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Elemental

Elemental

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Carl's Date

Carl's Date

2023
×
Read the review Edit this entry  
08
Indiana Jones and the Temple of Doom

Indiana Jones and the Temple of Doom

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Indiana Jones and the Last Crusade

Indiana Jones and the Last Crusade

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Indiana Jones and the Dial of Destiny

Indiana Jones and the Dial of Destiny

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Raiders of the Lost Ark

Raiders of the Lost Ark

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Big Hero 6

Big Hero 6

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Black Panther: Wakanda Forever

Black Panther: Wakanda Forever

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Boogeyman

The Boogeyman

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Spider-Man: Across the Spider-Verse

Spider-Man: Across the Spider-Verse

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Ant-Man and the Wasp: Quantumania

Ant-Man and the Wasp: Quantumania

2023
×
½
Read the review Edit this entry  
27
The Little Mermaid

The Little Mermaid

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry