Sort by
  • The Little Mermaid

    ★★★★½

  • Aau's Song

  • The Pit

  • The Bandits of Golak

  • The Spy Dancer

  • Journey to the Dark Head

  • I Am Your Mother

  • In the Stars

  • Screecher's Reach

  • Sith

  • BEEF

    ★★★

  • The Super Mario Bros. Movie

    ★★★★½

  • Shazam! Fury of the Gods

  • Harley Quinn: A Very Problematic Valentine's Day Special

  • Scrapper

    ★★★★½

  • A Thousand and One

    ★★★★

  • All Dirt Roads Taste of Salt

    ★★★½

  • Sorcery

    ★½

  • Cat Person

    ★★

  • The Starling Girl

    ★★★½

  • Aliens Abducted My Parents and Now I Feel Kinda Left Out

    ★★

  • Fair Play

    ★★★★★

  • Run Rabbit Run

    ★★★½

  • The Pale Blue Eye

    ★★★★

  • Babylon

    ★★★

  • Puss in Boots: The Last Wish

    ★★★★★

  • The Boy, the Mole, the Fox and the Horse

  • The Guardians of the Galaxy Holiday Special

  • The Amazing Maurice

    ★★★

  • Zen - Grogu and Dust Bunnies

  • Star Wars: Tales of the Jedi

  • Black Panther: Wakanda Forever

    ★★★★★

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★★★

  • Werewolf by Night

    ★★★★★

  • Goodnight Mommy

    ½

  • All Quiet on the Western Front

    ★★★★½

  • Wendell & Wild

    ★★★

  • The Fabelmans

    ★★★★★

  • Causeway

  • The Menu

    ★★★★★

  • See How They Run

    ★★★★

  • Andor: A Disney+ Day Special Look

  • The Banshees of Inisherin

    ½

  • Don't Worry Darling

    ½

  • The Whale

    ½

  • Pearl

    ★★★½

  • Women Talking

    ★★★★½

  • TÁR

    ★★★★★

  • Barbarian

    ★★★★

  • Groot's Pursuit

  • Groot Takes a Bath

  • The Little Guy

  • Groot's First Steps

  • Magnum Opus

  • Nope

    ★★★★★

  • Mrs. Harris Goes to Paris

    ★★★★½

  • Bullet Train

  • Thor: Love and Thunder

    ★★★★

  • The Sea Beast

    ★★★★

  • The Flying Sailor

  • Skin & Bone

  • Ms. Marvel

    ★★★½

  • An Ostrich Told Me the World Is Fake and I Think I Believe It

  • Obi-Wan Kenobi

    ★★★

  • Elvis

    ★★★★

  • Ice Merchants

  • Jurassic World Dominion

    ★★

  • Triangle of Sadness

    ★★

  • Aftersun

  • Top Gun: Maverick

    ★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

  • Under the Banner of Heaven

    ★★★★