• Untold: Malice at the Palace

  • Old

    ★★

  • In Front of Your Face

    ★★★½

  • Cow

    ★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★½

  • The Scary of Sixty-First

    ★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★½

  • On the Rocks

    ★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★

  • TFW No GF

  • The Last Dance

  • Shiva Baby

    ★★★

  • Feels Good Man

    ★★½

  • Minari

    ★★★½

  • The Social Dilemma

    ★★½

  • Miss Juneteenth

    ★★★

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★

  • Boys State

    ★★★½

  • Paul Schrader: Man in a Room

  • Goldman v Silverman

  • Bombshell

  • Little Women

    ★★★

  • The Gentlemen

    ★★½

  • The Irishman: In Conversation

  • I Dream of Singapore

    ★★

  • Dark Waters

    ★★★½

  • Richard Jewell

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★½

  • Bad Education

    ★★

  • Knives Out

    ★★½

  • Sound of Metal

    ★★½

  • Hustlers

    ★½

  • Waves

    ★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★

  • Aziz Ansari: Right Now

  • Midsommar

    ★★½

  • Always Be My Maybe

    ★½

  • Ma

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★½

  • The Lighthouse

    ★★½

  • Atlantics

    ★★

  • Us

    ★½

  • Booksmart

    ★½

  • Knock Down the House

    ★½

  • High Flying Bird

    ★★

  • The Farewell

    ★★★

  • Fyre

    ★★

  • The Mule

    ★★

  • Dumplin'

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★½

  • Bird Box

    ★½

  • My First Film

  • In Fabric

    ★½

  • High Life

    ★★½

  • mid90s

    ★★★

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★

  • Gloria Bell

    ★★

  • Beautiful Boy

    ★★

  • Boy Erased

    ★★½

  • Suspiria

    ★★★½

  • A Star Is Born

    ★★

  • The Favourite

    ★★★

  • Roma

    ★★★★½

  • A Land Imagined

    ★★★

  • Crazy Rich Asians

    ★★

  • Cam

    ★★½

  • Ocean's Eight

  • Burning

    ★★★★

  • Gotti

    ½