• Purple Hearts

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

    ★★★★

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★

  • Encanto

    ★★★★

  • Free Guy

    ★★★★½

  • Luca

    ★★★

  • Friends: The Reunion

    ★★★★

  • Seaspiracy

    ★★★★

  • The Map of Tiny Perfect Things

    ★★★

  • Death to 2020

    ★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Soul

    ★★★★

  • Clouds

    ★★★★

  • Concrete Cowboy

    ★★

  • I'm Thinking of Ending Things

  • Chemical Hearts

    ★★★

  • Words on Bathroom Walls

    ★★★★

  • Greenland

    ★★★★

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★★

  • I May Destroy You

    ★★★★★

  • Escape from Pretoria

    ★★★★

  • All the Bright Places

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★★

  • The Social Dilemma

    ★★★★

  • Little Women

    ★★★★

  • Unbelievable

    ★★★★★

  • The Goldfinch

    ★★★

  • Joker

    ★★★★★

  • Uncut Gems

  • Marriage Story

    ★★★

  • A Rainy Day in New York

    ★★★

  • Secret Obsession

    ★★★

  • Spider-Man: Far From Home

  • Black Mirror: Striking Vipers

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

  • When They See Us

    ★★★★★

  • The Sun Is Also a Star

    ★★

  • Chernobyl

    ★★★★★

  • After

    ★★★

  • Five Feet Apart

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★

  • Instant Family

    ★★★★

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★★

  • High Life

    ★★★

  • Beautiful Boy

    ★★★

  • A Star Is Born

    ★★★

  • First Man

  • To All the Boys I've Loved Before

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

  • I Am Not an Easy Man

    ★★★

  • Midnight Sun

  • A Quiet Place

  • Irreplaceable You

  • Love, Simon

  • The Miseducation of Cameron Post

  • Eighth Grade

  • The Greatest Showman

  • Forgotten

  • Wonder

    ★★★★★

  • Coco

    ★★★★

  • Goodbye Christopher Robin

    ★★★★★

  • mother!

  • Lady Bird

  • Earth: One Amazing Day

  • Spider-Man: Homecoming

  • Despicable Me 3

  • The Killing of a Sacred Deer

  • The Florida Project