Sort by

mia has logged 124 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★
Edit this entry  
25
High Fidelity

High Fidelity

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
Christmas Inheritance

Christmas Inheritance

2017
×
Edit this entry  
19
Frozen

Frozen

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Rise of the Guardians

Rise of the Guardians

2012
×
★★★★
Edit this entry  
11
A View to a Kill

A View to a Kill

1985
×
★★★
Edit this entry  
10
Se7en

Se7en

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Scooby-Doo

Scooby-Doo

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★★
Edit this entry  
28
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
24
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★★
Edit this entry  
21
Bridget Jones: The Edge of Reason

Bridget Jones: The Edge of Reason

2004
×
Read the review Edit this entry  
21
Ciao Alberto

Ciao Alberto

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Eternals

Eternals

2021
×
★★★½
Edit this entry  
18
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★½
Edit this entry  
14
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Eternals

Eternals

2021
×
★★★½
Edit this entry  
31
The Rocky Horror Picture Show

The Rocky Horror Picture Show

1975
×
★★★★★
Edit this entry  
30
The Conjuring

The Conjuring

2013
×
★★★½
Edit this entry  
28
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★½
Edit this entry  
28
Dark Shadows

Dark Shadows

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Ginger Snaps

Ginger Snaps

2000
×
★★
Edit this entry  
13
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
09
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★½
Edit this entry  
19
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Cruella

Cruella

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
Cruella

Cruella

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
24
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
A Call to Spy

A Call to Spy

2019
×
★★★½
Edit this entry  
07
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★★½
Edit this entry  
03
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
31
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★
Edit this entry  
15
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Loki

Loki

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Luca

Luca

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry