Sort by

Eddie has logged 37 entries for films during May 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Man on Fire

Man on Fire

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Ambulance

Ambulance

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Monstrous

Monstrous

2022
×
Edit this entry  
30
Broadcast Signal Intrusion

Broadcast Signal Intrusion

2021
×
★★½
Edit this entry  
30
Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The 'Burbs

The 'Burbs

1989
×
★★★½
Edit this entry  
26
Piranha

Piranha

1978
×
★★★½
Edit this entry  
25
Malignant

Malignant

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Slaughterhouse

Slaughterhouse

1987
×
★★★½
Edit this entry  
23
Jackass 4.5

Jackass 4.5

2022
×
★★★★
Edit this entry  
23
The Paper Tigers

The Paper Tigers

2020
×
★★★½
Edit this entry  
22
Andhadhun

Andhadhun

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
True Legend

True Legend

2010
×
★★★½
Edit this entry  
21
Chip 'n Dale: Rescue Rangers

Chip 'n Dale: Rescue Rangers

2022
×
★★★½
Edit this entry  
21
RRR

RRR

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Back to School

Back to School

1986
×
★★★
Edit this entry  
20
Killer Concept

Killer Concept

2021
×
★★
Edit this entry  
19
Top Gun

Top Gun

1986
×
★★★
Edit this entry  
19
The Seventh Curse

The Seventh Curse

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Man of the House

Man of the House

2005
×
★★
Edit this entry  
15
Chungking Express

Chungking Express

1994
×
★★★★
Edit this entry  
14
Old

Old

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Firestarter

Firestarter

1984
×
★★★
Edit this entry  
13
The Lost City

The Lost City

2022
×
★★★
Edit this entry  
13
Uncharted

Uncharted

2022
×
★★★
Edit this entry  
13
Shane Gillis: Live in Austin

Shane Gillis: Live in Austin

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Firestarter

Firestarter

2022
×
Read the review Edit this entry  
10
Jujutsu Kaisen

Jujutsu Kaisen

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Avatar

Avatar

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Moon Knight

Moon Knight

2022
×
★★★½
Edit this entry  
08
47 Ronin

47 Ronin

2013
×
★★
Edit this entry  
07
Drag Me to Hell

Drag Me to Hell

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
House Party

House Party

1990
×
★★★
Edit this entry  
06
The Town

The Town

2010
×
★★★★
Edit this entry  
02
Disturbing Behavior

Disturbing Behavior

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Midnight

Midnight

2021
×
★★★½
Edit this entry