• Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★★

  • Moon Knight

    ★★★★½

  • Sonic the Hedgehog 2

    ★★½

  • Morbius

    ★★★

  • The Adam Project

    ★★

  • The Batman

    ★★★★★

  • Uncharted

    ★★★

  • Fresh

    ★★★★½

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★★

  • Hawkeye

    ★★★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★★

  • Red Notice

    ★★½

  • Eternals

    ★★★★★

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★★

  • Free Guy

  • Jungle Cruise

    ★★★

  • Black Widow

  • Loki

    ★★★★½

  • Cruella

  • The Falcon and the Winter Soldier

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★

  • Chaos Walking

    ½

  • WandaVision

    ★★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • The New Mutants

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★★

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★★½

  • Dark Phoenix

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • Shazam!

    ★★★½

  • Captain Marvel

    ★★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Aquaman

    ★★★

  • Ant-Man and the Wasp

  • Ocean's Eight

    ★★★★

  • Deadpool 2

    ★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★★

  • Black Panther

    ★★★★★

  • Justice League

    ★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★½

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★★½

  • Wonder Woman

    ★★★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

  • Logan

    ★★★★★

  • Doctor Strange

    ★★★★

  • Suicide Squad

    ★★½

  • X-Men: Apocalypse

    ★★

  • Captain America: Civil War

    ★★★★½

  • Batman v Superman: Dawn of Justice

    ★★½

  • Deadpool

    ★★★½

  • Ant-Man

  • Avengers: Age of Ultron

  • Gone Girl

    ★★★★★

  • Guardians of the Galaxy

  • Lucy

    ★★★½

  • X-Men: Days of Future Past

    ★★★★½

  • The Amazing Spider-Man 2

    ★★★

  • Captain America: The Winter Soldier

    ★★★★★

  • Thor: The Dark World

  • The Wolverine

    ★★★

  • Man of Steel

    ★★½

  • Iron Man 3

    ★★★★½

  • The Dark Knight Rises

    ★★★½

  • The Amazing Spider-Man

    ★★★★½

  • The Avengers

  • Captain America: The First Avenger