Sort by

Gio has logged 74 entries for films during January 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Iron Man 3

Iron Man 3

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Wolverine

The Wolverine

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
X-Men Origins: Wolverine

X-Men Origins: Wolverine

2009
×
Read the review Edit this entry  
27
Parallel Mothers

Parallel Mothers

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Women on the Verge of a Nervous Breakdown

Women on the Verge of a Nervous Breakdown

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Casablanca

Casablanca

1942
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Broadcast News

Broadcast News

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Aziz Ansari: Nightclub Comedian

Aziz Ansari: Nightclub Comedian

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
My Father's Violin

My Father's Violin

2022
×
Read the review Edit this entry  
25
Amandla

Amandla

2022
×
Read the review Edit this entry  
24
Flushed Away

Flushed Away

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Final Destination 5

Final Destination 5

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Royal Treatment

The Royal Treatment

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Moses Storm: Trash White

Moses Storm: Trash White

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Redeeming Love

Redeeming Love

2022
×
Read the review Edit this entry  
22
The King's Daughter

The King's Daughter

2022
×
½
Read the review Edit this entry  
22
The Final Destination

The Final Destination

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Loop

Loop

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Out

Out

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Purl

Purl

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Legend of Mor'du

The Legend of Mor'du

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Float

Float

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Your Friend the Rat

Your Friend the Rat

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Day & Night

Day & Night

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Jack and Jill

Jack and Jill

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
WALL·E

WALL·E

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Toy Story 2

Toy Story 2

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Brave

Brave

2012
×
Read the review Edit this entry  
20
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Final Destination 3

Final Destination 3

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Final Destination 2

Final Destination 2

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Big Lebowski

The Big Lebowski

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Betty White: A Celebration

Betty White: A Celebration

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Tropic Thunder

Tropic Thunder

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Synecdoche, New York

Synecdoche, New York

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Ray Donovan: The Movie

Ray Donovan: The Movie

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Belle

Belle

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Sex Appeal

Sex Appeal

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Wasteland

The Wasteland

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Brazen

Brazen

2022
×
½
Read the review Edit this entry  
15
The House

The House

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Bidoof's Big Stand

Bidoof's Big Stand

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Hotel Transylvania: Transformania

Hotel Transylvania: Transformania

2022
×
Read the review Edit this entry  
14
Scream

Scream

2022
×
Read the review Edit this entry  
13
Belle

Belle

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry