• Napoleon Dynamite

    ★★★★★

  • Garfield

  • Shrek 2

    ★★★

  • Kill Bill: Vol. 2

    ★★★★

  • 50 First Dates

    ★★★

  • You Got Served

    ★★

  • Saw

    ★★★½

  • Super Size Me

    ★★★

  • Cheaper by the Dozen

  • Kim Possible: A Sitch In Time

  • The Cat in the Hat

  • Kill Bill: Vol. 1

    ★★★★½

  • Freaky Friday

    ★★

  • 2 Fast 2 Furious

    ★★★

  • Finding Nemo

    ★★★½

  • Memories of Murder

    ★★★½

  • Spun

    ★★★½

  • Cats & Dogs

    ★★½

  • Bully

    ★★★½

  • Requiem for a Dream

    ★★★★★

  • Ready to Rumble

    ★★½

  • American Pie

    ★★½

  • eXistenZ

    ★★★

  • The Truman Show

    ★★★★

  • Starship Troopers

    ★★½

  • Trainspotting

    ★★★★½

  • Kids

    ★★★★

  • Repo Man

    ★★

  • Meantime

    ★★★½

  • WarGames

    ★★½

  • Videodrome

    ★★★★