• Kung Fu Panda 3

    ★★★½

  • The Big Short

    ★★★½

  • Spectre

    ★★½

  • Trumbo

    ★★★

  • The Martian

    ★★★

  • Maze Runner: The Scorch Trials

  • American Ultra

    ★★★½

  • Straight Outta Compton

    ★★★

  • Ant-Man

    ★★½

  • Ted 2

    ★★

  • Inside Out

    ★★★

  • Kung Fury

    ★★★★

  • Green Room

    ★★★½

  • Pitch Perfect 2

    ★★½

  • Avengers: Age of Ultron

    ★★½

  • Furious 7

    ★★½

  • Get Hard

    ★★

  • Southpaw

    ★★★

  • Dope

    ★★★

  • Unbroken

    ★★★

  • The Interview

    ★★

  • Ex Machina

    ★★★★

  • Interstellar

    ★★★★½

  • Annabelle

    ★★

  • Gone Girl

    ★★★½

  • The Maze Runner

    ★★½

  • Nightcrawler

    ★★★★

  • Heaven Knows What

    ★★★★

  • Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

    ★★★★★

  • Unfriended

    ★½

  • The Purge: Anarchy

    ★½

  • 22 Jump Street

    ★★

  • X-Men: Days of Future Past

    ★★½

  • The Guest

    ★★½

  • Whiplash

    ★★★★

  • Anchorman 2: The Legend Continues

    ★★½

  • The Wolf of Wall Street

    ★★★★

  • Frozen

    ★★★½

  • Jackass Presents: Bad Grandpa

    ★★

  • Her

    ★★★★

  • Dallas Buyers Club

    ★★★★

  • Gravity

    ★★★½

  • Snowpiercer

    ★★★½

  • Kick-Ass 2

    ★★★

  • Pacific Rim

    ★★★

  • Grown Ups 2

    ★★

  • World War Z

    ★★★

  • Man of Steel

  • Monsters University

    ★★½

  • This Is the End

    ★★

  • Now You See Me

    ★★★½

  • The Hangover Part III

    ★½

  • Blue Ruin

    ★★★½

  • The Great Gatsby

    ★★½

  • Fast & Furious 6

    ★★★

  • Iron Man 3

    ★★★

  • The Conjuring

    ★★★

  • V/H/S/2

    ★★

  • Mama

    ★½

  • Flight

    ★★★

  • Skyfall

    ★★★

  • Pitch Perfect

    ★★★

  • Looper

    ★★★½

  • Spring Breakers

    ★★½

  • The Master

    ★★★½

  • It's Such a Beautiful Day

    ★★★½

  • The Dark Knight Rises

    ★★★½

  • Ted

    ★★★

  • The Avengers

    ★★★½

  • The Hunger Games

    ★★★

  • 21 Jump Street

    ★★★½

  • Project X

    ★★½