• Mortal Kombat

    ★★

  • Malcolm & Marie

    ★★★

  • Two Distant Strangers

    ★★

  • Hillbilly Elegy

    ★★

  • Soul

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★½

  • I Care a Lot

  • Tenet

    ★★★★

  • The Wrong Missy

  • The Invisible Man

    ★★½

  • Minari

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • Joker

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★

  • Us

    ★★★

  • The Lego Movie 2: The Second Part

    ★★★★

  • The Farewell

    ★★★½

  • Glass

    ★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Bird Box

    ★★½

  • The Grinch

    ★★½

  • Free Solo

    ★★★★

  • A Star Is Born

    ★★★½

  • Incredibles 2

    ★★★

  • Burning

    ★★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★

  • Deadpool 2

  • Ready Player One

    ★½

  • Isle of Dogs

    ★★★★

  • Annihilation

    ★★★½

  • Minding the Gap

    ★★★★

  • Hereditary

    ★★★★

  • Mandy

  • Eighth Grade

    ★★★★

  • Molly's Game

    ★★★

  • Annabelle: Creation

    ★★½

  • Good Time

    ★★★★★

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★½

  • Okja

    ★★★★

  • Baby Driver

    ★★★½

  • Beauty and the Beast

    ★★½

  • The Lego Batman Movie

    ★★★★

  • Get Out

    ★★★★½

  • Split

    ★★★★

  • Moonlight

    ★★★★½

  • Arrival

    ★★★★

  • The Purge: Election Year

    ★½

  • Finding Dory

    ★★★

  • Now You See Me 2

    ★★

  • Raw

    ★★★★½

  • The Handmaiden

    ★★★★

  • The Conjuring 2

    ★★★

  • X-Men: Apocalypse

  • Sausage Party

    ★★

  • Don't Breathe

    ★★★

  • Deadpool

    ★★★★

  • Kung Fu Panda 3

    ★★★½

  • The Big Short

    ★★★½

  • Spectre

    ★★½

  • Trumbo

    ★★★

  • The Martian

    ★★★

  • Maze Runner: The Scorch Trials