• Training Pigeons

    ★★★

  • Hawaiian Birds

    ★★★

  • I Love to Singa

    ★★★½

  • You're Not Built That Way

    ★★★

  • Revolt of the Zombies

    ★★

  • The Cobweb Hotel

    ★★★½

  • Rogue of the Range

    ★★½

  • King of the Pecos

    ★★★½

  • Somewhere in Dreamland

    ★★★½

  • Captain Blood

    ★★★★

  • Bar 20 Rides Again

    ★★★

  • Molly Moo-Cow and the Indians

    ★★★

  • A Night at the Opera

    ★★★

  • A Midsummer Night's Dream

    ★★★★

  • Judge for a Day

    ★★★½

  • The Hunting Season

    ★★★½

  • Betty Boop and Grampy

    ★★★★

  • A Language All My Own

    ★★★

  • Dancing on the Moon

    ★★★

  • The Cookie Carnival

    ★★★½

  • The Bride of Frankenstein

    ★★★★½

  • Swat the Fly

    ★★★

  • Rainbow Valley

    ★★★

  • Little Black Sambo

    ★★★

  • Baby Be Good

    ★★½

  • The Tortoise and the Hare

    ★★★½

  • 'Neath the Arizona Skies

    ★★★½

  • The Goddess of Spring

    ★★★½

  • Little Dutch Mill

    ★★★★

  • Betty Boop's Prize Show

    ★★★★

  • The Way of the West

    ★★★

  • Poor Cinderella

    ★★★

  • Betty Boop's Rise to Fame

    ★★★

  • Rough Necking

    ★★★

  • Betty in Blunderland

    ★★★★

  • The Undie-World

    ★★★½

  • The Grasshopper and the Ants

    ★★★

  • Red Hot Mamma

    ★★★★

  • Pardon My Pups

    ★★½

  • She Wronged Him Right

    ★★★½

  • Duck Soup

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★★½

  • Blow Me Down!

    ★★★★

  • The Pied Piper

    ★★★

  • The Old Man of the Mountain

    ★★★½

  • Snow-White

    ★★★★

  • Father Noah's Ark

    ★★★★

  • Kid in Hollywood

    ★★

  • Hollywood on Parade No. A-8

    ★★★

  • King Kong

    ★★★★

  • Is My Palm Read

    ★★★

  • Betty Boop's Crazy Inventions

    ★★★

  • Boo

    ★★½

  • I'll Be Glad When You're Dead You Rascal You

    ★★★½

  • Betty Boop for President

    ★★★

  • Betty Boop's Bamboo Isle

    ★★★½

  • Desert Regatta

    ★★★½

  • The Most Dangerous Game

    ★★★★

  • Betty Boop, M.D.

    ★★★★

  • Flowers and Trees

    ★★★

  • Gigolettes

    ★★★

  • Scarface

    ★★★½

  • Minnie the Moocher

    ★★★½

  • Freaks

    ★★★★

  • The Monster Walks

    ★★

  • Boop-Oop-A-Doop

    ★★★½

  • The Invention of the Ford V8 Engine

    ★★★

  • The Mummy

    ★★★

  • Frankenstein

    ★★★★

  • A Burglar to the Rescue

    ★★★

  • Lady, Play Your Mandolin!

    ★★★½

  • Egyptian Melodies

    ★★★½