Bloodofmyenemies has logged 743 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Excalibur

Excalibur

1981
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Clown Motel Vacancies

Clown Motel Vacancies

2020
×
★½
Edit this entry  
30
Strays

Strays

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Deadly Force

Deadly Force

1983
×
★★★½
Edit this entry  
29
Prey of the Jaguar

Prey of the Jaguar

1996
×
★★★½
Edit this entry  
29
Thunder County

Thunder County

1974
×
★★½
Edit this entry  
28
Cool and the Crazy

Cool and the Crazy

1994
×
★★★★
Edit this entry  
28
Please Don't Eat the Babies

Please Don't Eat the Babies

1983
×
★★★½
Edit this entry  
28
Brain Twisters

Brain Twisters

1991
×
★★★½
Edit this entry  
27
The Ogre

The Ogre

1988
×
★★★
Edit this entry  
27
Mysteries from the Bible

Mysteries from the Bible

1979
×
★★★½
Edit this entry  
27
GiAnts

GiAnts

2007
×
★★★
Edit this entry  
27
Satanic Attraction

Satanic Attraction

1989
×
★★★½
Edit this entry  
27
Santa Claws

Santa Claws

1996
×
★★★½
Edit this entry  
26
Jimmy Carr: His Dark Material

Jimmy Carr: His Dark Material

2021
×
★★★
Edit this entry  
26
Cassidy of Bar 20

Cassidy of Bar 20

1938
×
★★★
Edit this entry  
26
Vampire

Vampire

1979
×
★★★½
Edit this entry  
25
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Bloodsport

Bloodsport

1988
×
★★★★
Edit this entry  
25
Smokey and the Bandit II

Smokey and the Bandit II

1980
×
★★★★
Edit this entry  
24
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Smokey and the Bandit

Smokey and the Bandit

1977
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Mandy the Haunted Doll

Mandy the Haunted Doll

2018
×
★★★
Edit this entry  
23
Great White

Great White

2021
×
★★★
Edit this entry  
22
Droid

Droid

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Dracula Saga

The Dracula Saga

1973
×
★★★★
Edit this entry  
20
Return to Glennascaul: A Story That Is Told in Dublin

Return to Glennascaul: A Story That Is Told in Dublin

1953
×
★★★½
Edit this entry  
20
Born to the West

Born to the West

1937
×
★★★
Edit this entry  
20
Nightmare Street

Nightmare Street

1997
×
★★★½
Edit this entry  
19
Scream of the Blind Dead

Scream of the Blind Dead

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Mama's Dirty Girls

Mama's Dirty Girls

1974
×
★★★
Edit this entry  
19
The Attic

The Attic

2006
×
★★★
Edit this entry  
19
Neil Young Journeys

Neil Young Journeys

2011
×
★★★
Edit this entry  
18
BloodRayne

BloodRayne

2005
×
★★★
Edit this entry  
18
CyberTracker

CyberTracker

1994
×
★★★★
Edit this entry  
18
Emerson, Lake & Palmer: Live At Montreux

Emerson, Lake & Palmer: Live At Montreux

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Kedi

Kedi

2016
×
★★★★
Edit this entry  
16
Kings Of Cult

Kings Of Cult

2015
×
★★★½
Edit this entry  
15
Parasite

Parasite

1982
×
★★★½
Edit this entry  
14
Angelfist

Angelfist

1993
×
★★★★
Edit this entry  
13
Crash!

Crash!

1976
×
★★★★
Edit this entry  
13
The Mysterious Monsters

The Mysterious Monsters

1976
×
★★★½
Edit this entry  
12
Don't Be a Menace to South Central While Drinking Your Juice in the Hood

Don't Be a Menace to South Central While Drinking Your Juice in the Hood

1996
×
★★★½
Edit this entry  
12
Duke of Earl

Duke of Earl

1979
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★
Edit this entry  
11
Bound by Honor

Bound by Honor

1993
×
★★★★
Edit this entry  
08
Martha Marcy May Marlene

Martha Marcy May Marlene

2011
×
★★★★
Edit this entry  
07
Bloodfist VII: Manhunt

Bloodfist VII: Manhunt

1995
×
★★★
Edit this entry  
06
Halloween Party

Halloween Party

1989
×
★★★½
Edit this entry  
06
Not Just Fun & Games

Not Just Fun & Games

1991
×
★★★½
Edit this entry