Sort by

Bloodofmyenemies has logged 60 entries for films during February 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Brain Damage

Brain Damage

1988
×
★★★★
Edit this entry  
28
Masters of the Universe

Masters of the Universe

1987
×
★★★★
Edit this entry  
28
Attack

Attack

1956
×
★★★★
Edit this entry  
27
The Raiders of Atlantis

The Raiders of Atlantis

1983
×
★★★½
Edit this entry  
27
Starship Troopers

Starship Troopers

1997
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Marked for Murder

Marked for Murder

1989
×
★★★
Edit this entry  
25
The Challenge

The Challenge

1982
×
★★★½
Edit this entry  
23
Revenge of the Nerds II: Nerds in Paradise

Revenge of the Nerds II: Nerds in Paradise

1987
×
★★★
Edit this entry  
22
Revenge of the Nerds

Revenge of the Nerds

1984
×
★★★★
Edit this entry  
22
Body Bags

Body Bags

1993
×
★★★★
Edit this entry  
21
Room 237

Room 237

2012
×
★★★½
Edit this entry  
21
Rocktober Blood

Rocktober Blood

1984
×
★★★½
Edit this entry  
20
The Boston Strangler

The Boston Strangler

1968
×
★★★★
Edit this entry  
20
Duel at Diablo

Duel at Diablo

1966
×
★★★½
Edit this entry  
20
The Amityville Horror

The Amityville Horror

1979
×
★★★★
Edit this entry  
19
Graduation Day

Graduation Day

1981
×
★★★
Edit this entry  
19
Black Mirror: Hang the DJ

Black Mirror: Hang the DJ

2017
×
★★★★
Edit this entry  
18
Death Wish

Death Wish

1974
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Texas Chainsaw 3D

Texas Chainsaw 3D

2013
×
★★★½
Edit this entry  
17
Hobgoblins

Hobgoblins

1988
×
★★★
Edit this entry  
16
Sing Street

Sing Street

2016
×
★★★★
Edit this entry  
16
Monster Trucks

Monster Trucks

2016
×
★★★
Edit this entry  
16
Toy Story 3

Toy Story 3

2010
×
★★★★
Edit this entry  
16
Grease

Grease

1978
×
★★★★
Edit this entry  
15
Black Mirror: San Junipero

Black Mirror: San Junipero

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Blood Tracks

Blood Tracks

1985
×
★★★½
Edit this entry  
14
The 13th Floor

The 13th Floor

1988
×
★★★½
Edit this entry  
14
Superstition

Superstition

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Phantom of the Paradise

Phantom of the Paradise

1974
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Fred Armisen: Standup for Drummers

Fred Armisen: Standup for Drummers

2018
×
★★★
Edit this entry  
13
Terror Train

Terror Train

1980
×
★★★★
Edit this entry  
13
The House That Screamed

The House That Screamed

1969
×
★★★½
Edit this entry  
13
Blind Fury

Blind Fury

1989
×
★★★½
Edit this entry  
13
Lemmy

Lemmy

2010
×
★★★½
Edit this entry  
12
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Destiny To Order

Destiny To Order

1990
×
★★★
Edit this entry  
11
Friday the 13th Part III

Friday the 13th Part III

1982
×
★★★★½
Edit this entry  
11
The Wanderers

The Wanderers

1979
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Teenage Mutant Ninja Turtles

Teenage Mutant Ninja Turtles

1990
×
★★★★
Edit this entry  
09
Chopper

Chopper

2000
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Kong: Skull Island

Kong: Skull Island

2017
×
★★★½
Edit this entry  
09
Edge of Sanity

Edge of Sanity

1989
×
★★½
Edit this entry  
08
Campfire Tales

Campfire Tales

1997
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Hider in the House

Hider in the House

1989
×
★★★★
Edit this entry  
08
The Heartbreak Kid

The Heartbreak Kid

2007
×
★★★★
Edit this entry  
07
Carrie

Carrie

1976
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Blow Out

Blow Out

1981
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
06
Lurking Fear

Lurking Fear

1994
×
★★★
Edit this entry  
06
Amadeus

Amadeus

1984
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Warbus

Warbus

1986
×
★★★★
Edit this entry