Bloodofmyenemies has logged 602 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
There's Something About Mary

There's Something About Mary

1998
×
★★★★
Edit this entry  
31
Braveheart

Braveheart

1995
×
★★★★
Edit this entry  
30
¡Three Amigos!

¡Three Amigos!

1986
×
★★★★
Edit this entry  
28
The Christmas Chronicles

The Christmas Chronicles

2018
×
★★★★
Edit this entry  
27
The Rocky Horror Picture Show

The Rocky Horror Picture Show

1975
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Step Brothers

Step Brothers

2008
×
★★★★
Edit this entry  
26
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Grease

Grease

1978
×
★★★★
Edit this entry  
25
Elf

Elf

2003
×
★★★
Edit this entry  
25
Witch Story

Witch Story

1989
×
★★★½
Edit this entry  
25
Witchtrap

Witchtrap

1989
×
★★★½
Edit this entry  
24
Blood Nasty

Blood Nasty

1989
×
★★★
Edit this entry  
24
Strike Commando

Strike Commando

1987
×
★★★½
Edit this entry  
24
The Breakfast Club

The Breakfast Club

1985
×
★★★★
Edit this entry  
23
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★½
Edit this entry  
21
Army of Darkness

Army of Darkness

1992
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Queen of the Damned

Queen of the Damned

2002
×
★★★
Edit this entry  
17
Bad Moms

Bad Moms

2016
×
★★★
Edit this entry  
14
Paul Blart: Mall Cop

Paul Blart: Mall Cop

2009
×
★★★
Edit this entry  
13
Windtalkers

Windtalkers

2002
×
★★★★
Edit this entry  
13
Death Wish

Death Wish

2018
×
★★★½
Edit this entry  
12
Altered States

Altered States

1980
×
★★★½
Edit this entry  
10
Fletch Lives

Fletch Lives

1989
×
★★★★
Edit this entry  
08
Bachelor Party

Bachelor Party

1984
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Electric Boogaloo: The Wild, Untold Story of Cannon Films

Electric Boogaloo: The Wild, Untold Story of Cannon Films

2014
×
★★★★
Edit this entry  
07
Caddyshack

Caddyshack

1980
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Trancers

Trancers

1984
×
★★★★
Edit this entry  
05
Revenge of the Nerds

Revenge of the Nerds

1984
×
★★★★
Edit this entry  
03
The Faculty

The Faculty

1998
×
★★★½
Edit this entry  
02
Steve Martin and Martin Short: An Evening You Will Forget for the Rest of Your Life

Steve Martin and Martin Short: An Evening You Will Forget for the Rest of Your Life

2018
×
★★★½
Edit this entry  
02
Bulletproof

Bulletproof

1988
×
★★★½
Edit this entry  
30
Masters of the Universe

Masters of the Universe

1987
×
★★★★
Edit this entry  
29
Joe Rogan: Strange Times

Joe Rogan: Strange Times

2018
×
★★★½
Edit this entry  
26
Jerry Before Seinfeld

Jerry Before Seinfeld

2017
×
★★★½
Edit this entry  
25
Children of Men

Children of Men

2006
×
★★★½
Edit this entry  
24
Making Dazed

Making Dazed

2005
×
★★★½
Edit this entry  
24
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★½
Edit this entry  
23
House

House

1986
×
★★★★½
Edit this entry  
22
The Holcroft Covenant

The Holcroft Covenant

1985
×
★★★½
Edit this entry  
22
The Sacrament

The Sacrament

2013
×
★★½
Edit this entry  
21
Rooster Cogburn

Rooster Cogburn

1975
×
★★★½
Edit this entry  
21
Get the Gringo

Get the Gringo

2012
×
★★★★
Edit this entry  
21
Lords of Dogtown

Lords of Dogtown

2005
×
★★★½
Edit this entry  
20
In Harm's Way

In Harm's Way

1965
×
★★★★
Edit this entry  
20
Queen: Days of Our Lives

Queen: Days of Our Lives

2011
×
★★★★
Edit this entry  
19
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★
Edit this entry  
18
The Hangover Part III

The Hangover Part III

2013
×
★★★
Edit this entry  
18
The Dark Tower

The Dark Tower

2017
×
Edit this entry  
18
Marauders

Marauders

2016
×
★★★
Edit this entry  
17
The Freddie Mercury Tribute Concert

The Freddie Mercury Tribute Concert

1992
×
★★★½
Edit this entry