Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
Wildest Dreams

Wildest Dreams

1990
×
★★★½
Edit this entry  
23
Hot T-Shirts

Hot T-Shirts

1980
×
★★★½
Edit this entry  
23
42nd Street Memories: The Rise and Fall of America's Most Notorious Street

42nd Street Memories: The Rise and Fall of America's Most Notorious Street

2014
×
★★★½
Edit this entry  
23
The Devil's Candy

The Devil's Candy

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Genesis - In Concert

Genesis - In Concert

1977
×
★★★★
Edit this entry  
22
Boiling Point

Boiling Point

2021
×
★★★½
Edit this entry  
22
When Men Carried Clubs and Women Played Ding-Dong

When Men Carried Clubs and Women Played Ding-Dong

1971
×
★★★
Edit this entry  
22
Battleground Melbourne

Battleground Melbourne

2022
×
★★½
Edit this entry  
22
Ambush in Waco: In the Line of Duty

Ambush in Waco: In the Line of Duty

1993
×
★★★½
Edit this entry  
22
Skyscraper

Skyscraper

2018
×
★★★
Edit this entry  
21
Smokey and the Bandit Part 3

Smokey and the Bandit Part 3

1983
×
★★★½
Edit this entry  
21
Night of the Creeps

Night of the Creeps

1986
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Hammer: The Studio That Dripped Blood

Hammer: The Studio That Dripped Blood

1987
×
★★★
Edit this entry  
20
Moon of the Wolf

Moon of the Wolf

1972
×
★★½
Edit this entry  
19
The Pride of the Legion

The Pride of the Legion

1932
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
The Backwater Gospel

The Backwater Gospel

2011
×
★★½
Edit this entry  
18
Rush: Time Stand Still

Rush: Time Stand Still

2016
×
★★★★
Edit this entry  
17
Law of the Wolf

Law of the Wolf

1939
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Watership Down

Watership Down

1978
×
★★★★½
Edit this entry  
16
YMO JAPAN TOUR at Nippon Budokan

YMO JAPAN TOUR at Nippon Budokan

1983
×
★★★★
Edit this entry  
16
The Pink Chiquitas

The Pink Chiquitas

1987
×
★★★
Edit this entry  
15
Building Bionica

Building Bionica

×
★★★
Edit this entry  
15
Sex Madness

Sex Madness

1938
×
★★
Edit this entry  
14
Scream

Scream

2022
×
★★★
Edit this entry  
13
YMO: Winter Live '81

YMO: Winter Live '81

1983
×
★★★½
Edit this entry  
12
Porndemic

Porndemic

2018
×
★★★½
Edit this entry  
12
Constantine

Constantine

2005
×
★★★½
Edit this entry  
10
The Incredible Melting Man

The Incredible Melting Man

1977
×
★★★½
Edit this entry  
09
The Vineyard

The Vineyard

1989
×
★★★½
Edit this entry  
09
Tarzan and the Trappers

Tarzan and the Trappers

1958
×
★★★½
Edit this entry  
08
Monster House

Monster House

2006
×
★★★½
Edit this entry  
07
Paper Moon

Paper Moon

1973
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Beware! The Blob

Beware! The Blob

1972
×
★★½
Edit this entry  
03
Vampyres

Vampyres

1974
×
★★★½
Edit this entry  
03
The Seduction of Rose Parrish

The Seduction of Rose Parrish

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★½
Edit this entry  
02
Rose Blood: A Friday the 13th Fan Film

Rose Blood: A Friday the 13th Fan Film

2021
×
★★½
Edit this entry  
02
The Vindicator

The Vindicator

1986
×
★★★½
Edit this entry  
02
The Head Hunter

The Head Hunter

2018
×
★★★½
Edit this entry  
01
Crime Scene: The Times Square Killer

Crime Scene: The Times Square Killer

2021
×
★★★
Edit this entry  
01
Tomb of Torture

Tomb of Torture

1963
×
★★★½
Edit this entry  
01
Along Came Polly

Along Came Polly

2004
×
★★★
Edit this entry  
01
Princess of Mars

Princess of Mars

2009
×
★★★
Edit this entry  
31
Excalibur

Excalibur

1981
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Clown Motel Vacancies

Clown Motel Vacancies

2020
×
★½
Edit this entry  
30
Strays

Strays

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Deadly Force

Deadly Force

1983
×
★★★½
Edit this entry  
29
Prey of the Jaguar

Prey of the Jaguar

1996
×
★★★½
Edit this entry  
29
Thunder County

Thunder County

1974
×
★★½
Edit this entry  
28
Cool and the Crazy

Cool and the Crazy

1994
×
★★★★
Edit this entry