andy has logged 118 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
13
Predator

Predator

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Return of the Living Dead

The Return of the Living Dead

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
A Nightmare on Elm Street: The Dream Child

A Nightmare on Elm Street: The Dream Child

1989
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
Child's Play

Child's Play

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Species

Species

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Phantom of the Paradise

Phantom of the Paradise

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
High Tension

High Tension

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
A Nightmare on Elm Street 4: The Dream Master

A Nightmare on Elm Street 4: The Dream Master

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors

A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Tales from the Darkside: The Movie

Tales from the Darkside: The Movie

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
A Nightmare on Elm Street Part 2: Freddy's Revenge

A Nightmare on Elm Street Part 2: Freddy's Revenge

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Re-Animator

Re-Animator

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Tickle King

The Tickle King

2017
×
Read the review Edit this entry  
23
Tickled

Tickled

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Malignant

Malignant

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Freddy vs. Jason

Freddy vs. Jason

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Q: Into the Storm

Q: Into the Storm

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Friday the 13th Part VIII: Jason Takes Manhattan

Friday the 13th Part VIII: Jason Takes Manhattan

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Happy Death Day 2U

Happy Death Day 2U

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Wolverine

The Wolverine

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Batman & Robin

Batman & Robin

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Beyond Re-Animator

Beyond Re-Animator

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Pig

Pig

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Batman Forever

Batman Forever

1995
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Jackass: The Movie

Jackass: The Movie

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Batman Returns

Batman Returns

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Hot Shots! Part Deux

Hot Shots! Part Deux

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Batman

Batman

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Face/Off

Face/Off

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Xtro

Xtro

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
An Evening with Tim Heidecker

An Evening with Tim Heidecker

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Commando

Commando

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Venom

Venom

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Final Destination 5

Final Destination 5

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Maniac Cop 2

Maniac Cop 2

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Maniac Cop

Maniac Cop

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Blob

The Blob

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Conjuring: The Devil Made Me Do It

The Conjuring: The Devil Made Me Do It

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
RoboCop

RoboCop

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Space Cop

Space Cop

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Reign of Fire

Reign of Fire

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Dragon Ball Super: Broly

Dragon Ball Super: Broly

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry