Sort by

andy has logged 137 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Total Recall

Total Recall

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Jumanji: The Next Level

Jumanji: The Next Level

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Fate of the Furious

The Fate of the Furious

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Fast & Furious 6

Fast & Furious 6

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Fast Five

Fast Five

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Dead Heat

Dead Heat

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Decline of Western Civilization Part III

The Decline of Western Civilization Part III

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Decline of Western Civilization Part II: The Metal Years

The Decline of Western Civilization Part II: The Metal Years

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Mothra vs. Godzilla

Mothra vs. Godzilla

1964
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Fast & Furious

Fast & Furious

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Hannibal

Hannibal

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Fast and the Furious: Tokyo Drift

The Fast and the Furious: Tokyo Drift

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Jackass 3D

Jackass 3D

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Robin Hood: Men in Tights

Robin Hood: Men in Tights

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Young Frankenstein

Young Frankenstein

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Alien

Alien

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
King Kong vs. Godzilla

King Kong vs. Godzilla

1962
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Godzilla Raids Again

Godzilla Raids Again

1955
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Godzilla

Godzilla

1954
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Trick 'r Treat

Trick 'r Treat

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
An American Werewolf in London

An American Werewolf in London

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Howling

The Howling

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Re-Animator

Re-Animator

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Dracula

Dracula

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Fly

The Fly

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Microcosmos

Microcosmos

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Conjuring

The Conjuring

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Evil Dead

Evil Dead

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Army of Darkness

Army of Darkness

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Prince of Darkness

Prince of Darkness

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Spawn

Spawn

1997
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
They Live

They Live

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Final Destination 5

Final Destination 5

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Final Destination

The Final Destination

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Evil Dead II

Evil Dead II

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Final Destination 3

Final Destination 3

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Evil Dead

The Evil Dead

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
C.H.U.D.

C.H.U.D.

1984
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Hellraiser

Hellraiser

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Drag Me to Hell

Drag Me to Hell

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Last House on the Left

The Last House on the Left

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Bride of Chucky

Bride of Chucky

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Freddy vs. Jason

Freddy vs. Jason

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Jason X

Jason X

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry