Sort by

Countess Anya has logged 978 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
15
Lost Continent

Lost Continent

1951
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Lady Terminator

Lady Terminator

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Congo

Congo

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Vampira

Vampira

1974
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Bloodsuckers from Outer Space

Bloodsuckers from Outer Space

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Friday the 13th Part 2

Friday the 13th Part 2

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Star Trek IV: The Voyage Home

Star Trek IV: The Voyage Home

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Rope

Rope

1948
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Dark Night of the Scarecrow 2: Straweyes

Dark Night of the Scarecrow 2: Straweyes

2022
×
½
Read the review Edit this entry  
13
Waterworld

Waterworld

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Demoniacs

The Demoniacs

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Million Eyes of Sumuru

The Million Eyes of Sumuru

1967
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Teen Wolf

Teen Wolf

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Escape from New York

Escape from New York

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Hotel Transylvania

Hotel Transylvania

2012
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
Firestarter

Firestarter

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
Werewolves on Wheels

Werewolves on Wheels

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Atomic Eden

Atomic Eden

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Zombie Lake

Zombie Lake

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Magnum Opus

Magnum Opus

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Groot's Pursuit

Groot's Pursuit

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Groot Takes a Bath

Groot Takes a Bath

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Little Guy

The Little Guy

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Groot's First Steps

Groot's First Steps

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Treasure of the Amazon

Treasure of the Amazon

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Big Trouble in Little China

Big Trouble in Little China

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Terror at Tenkiller

Terror at Tenkiller

1986
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Prey

Prey

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Zombie 3

Zombie 3

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Star Trek III: The Search for Spock

Star Trek III: The Search for Spock

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Max Havoc: Curse Of The Dragon

Max Havoc: Curse Of The Dragon

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Dark Star

Dark Star

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Equinox

Equinox

1970
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Attack of the Robots

Attack of the Robots

1966
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Bad Boys II

Bad Boys II

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Old

Old

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Bad

Bad

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Cape Fear

Cape Fear

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Hercules

Hercules

1958
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Cabin in the Woods

The Cabin in the Woods

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Blood Salvage

Blood Salvage

1990
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Octopussy

Octopussy

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Predator

The Predator

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
Sleepaway Camp II: Unhappy Campers

Sleepaway Camp II: Unhappy Campers

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Shock Waves

Shock Waves

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Spawn

Spawn

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry