• Don't Look Up

  • Being the Ricardos

  • No Time to Die

  • Dune

  • The Judgement

  • The French Dispatch

  • Playground

  • Pleasure

  • Ma Rainey's Black Bottom

  • Supernova

  • Another Round

  • Nomadland

  • Beginning

  • KKUM

  • Stray

  • The Willoughbys

  • Feels Good Man

  • The Courier

  • Drama Girl

    ★★

  • Mama Weed

  • 1917

    ★★★★½

  • Klaus

  • The Irishman

  • On-Gaku: Our Sound

    ★★★★½

  • Undone

  • Bikram: Yogi, Guru, Predator

  • Jojo Rabbit

  • Two of Us

    ★★★★½

  • Rocks

    ★★★★½

  • Babyteeth

  • Corpus Christi

    ★★★★

  • Uncut Gems

  • Sh_t Happens

  • Weathering with You

    ★★★

  • Midsommar

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • The Specials

    ★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

  • Parasite

    ★★★★½

  • A White, White Day

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

  • 10 Years with Hayao Miyazaki

  • Mind My Mind

  • The Last Black Man in San Francisco

  • I Am Mother

    ★★★½

  • Apollo 11

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Prison Architect

  • The Biggest Little Farm

  • A Star Is Born

  • First Man

    ★★★½

  • Roma

    ★★★★½

  • Modest Heroes

    ★★★½

  • Incredibles 2

    ★★★★

  • Mirai

    ★★★½

  • This Magnificent Cake!

  • BlacKkKlansman

  • Leto

  • Bao

  • A Quiet Place

    ★★★★

  • Isle of Dogs

    ★★★★

  • Three Identical Strangers

  • The Post

    ★★★½

  • Coco

    ★★★★

  • Thor: Ragnarok

  • Molly's Game

  • The Breadwinner

    ★★★½

  • Lady Bird

    ★★★★½

  • Loving Vincent

    ★★½

  • Loveless

    ★★★★

  • Okja

  • Flores