Sort by

blockbusterbaby has logged 90 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Onward

Onward

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Freaky

Freaky

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Amsterdam

Amsterdam

2022
×
Read the review Edit this entry  
25
Spirited

Spirited

2022
×
Edit this entry  
23
Daddy's Home

Daddy's Home

2015
×
★★★
Edit this entry  
23
Early Man

Early Man

2018
×
Edit this entry  
23
Glengarry Glen Ross

Glengarry Glen Ross

1992
×
★★★★★
Edit this entry  
22
The Unbearable Weight of Massive Talent

The Unbearable Weight of Massive Talent

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Minions

Minions

2015
×
Edit this entry  
19
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Elf

Elf

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Christmas Sitters

The Christmas Sitters

2020
×
Edit this entry  
09
Christmas with the Kranks

Christmas with the Kranks

2004
×
Edit this entry  
06
Taxi

Taxi

1998
×
Edit this entry  
06
Christmas Under Wraps

Christmas Under Wraps

2014
×
Read the review Edit this entry  
04
The Holiday Calendar

The Holiday Calendar

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
Black Panther: Wakanda Forever

Black Panther: Wakanda Forever

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Disenchanted

Disenchanted

2022
×
Read the review Edit this entry  
15
Men in Black: International

Men in Black: International

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Midnight Mass

Midnight Mass

2021
×
Edit this entry  
29
Hocus Pocus 2

Hocus Pocus 2

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
21
The Pentaverate

The Pentaverate

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Werewolf by Night

Werewolf by Night

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Guillermo del Toro's Pinocchio

Guillermo del Toro's Pinocchio

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
National Treasure

National Treasure

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Pinocchio

Pinocchio

2022
×
½
Read the review Edit this entry  
13
Not Okay

Not Okay

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Nope

Nope

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Mummy

The Mummy

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
29
The Bob's Burgers Movie

The Bob's Burgers Movie

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Ms. Marvel

Ms. Marvel

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Big Hero 6

Big Hero 6

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Turning Red

Turning Red

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
09
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Chip 'n Dale: Rescue Rangers

Chip 'n Dale: Rescue Rangers

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Thor: Love and Thunder

Thor: Love and Thunder

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★★
Read other review Edit this entry  
05
Analyze This

Analyze This

1999
×
Edit this entry  
07
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★½
Read other review Edit this entry  
05
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Obi-Wan Kenobi

Obi-Wan Kenobi

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Moon Knight

Moon Knight

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Moon Knight

Moon Knight

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Moon Knight

Moon Knight

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry