Sort by

beth has logged 67 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
15
mother!

mother!

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
It

It

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Annabelle: Creation

Annabelle: Creation

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Tom at the Farm

Tom at the Farm

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Heartbeats

Heartbeats

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
I Killed My Mother

I Killed My Mother

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
mother!

mother!

2017
×
Read the review Edit this entry  
28
Mommy

Mommy

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Lost in Translation

Lost in Translation

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Ex Machina

Ex Machina

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Lost River

Lost River

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Man from U.N.C.L.E.

The Man from U.N.C.L.E.

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Beguiled

The Beguiled

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
It Comes at Night

It Comes at Night

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Holidays

Holidays

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Okja

Okja

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Not Another Teen Movie

Not Another Teen Movie

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Cruel Intentions

Cruel Intentions

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Place Beyond the Pines

The Place Beyond the Pines

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
XX

XX

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Crazy, Stupid, Love.

Crazy, Stupid, Love.

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Song to Song

Song to Song

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Frank

Frank

2014
×
★★★½
Edit this entry  
30
Chelsea Peretti: One of the Greats

Chelsea Peretti: One of the Greats

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Shame

Shame

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Accidental Love

Accidental Love

2015
×
Read the review Edit this entry  
29
Scream

Scream

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Raw

Raw

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Detention

Detention

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
GirlHouse

GirlHouse

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Raw

Raw

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Colossal

Colossal

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
All the Boys Love Mandy Lane

All the Boys Love Mandy Lane

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Green Room

Green Room

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Alien: Covenant

Alien: Covenant

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Southpaw

Southpaw

2015
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Brokeback Mountain

Brokeback Mountain

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Brothers

Brothers

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Nocturnal Animals

Nocturnal Animals

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Jarhead

Jarhead

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry