Ben has logged 25 entries for films during March 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Do the Right Thing

Do the Right Thing

1989
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
31
The Holy Mountain

The Holy Mountain

1973
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Nashville

Nashville

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Master

The Master

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Rabbit of Seville

Rabbit of Seville

1950
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
What's Opera, Doc?

What's Opera, Doc?

1957
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Wabbit Twouble

Wabbit Twouble

1941
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
26
South Park Vaccination Special

South Park Vaccination Special

2021
×
★★★
Edit this entry  
24
Tetsuo: The Iron Man

Tetsuo: The Iron Man

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★
Edit this entry  
13
The 40 Year Old Virgin

The 40 Year Old Virgin

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
Watchmen

Watchmen

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Back to the Future

Back to the Future

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Elephant

Elephant

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Perks of Being a Wallflower

The Perks of Being a Wallflower

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Emoji Movie

The Emoji Movie

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
North by Northwest

North by Northwest

1959
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
03
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry