Sort by

BlakeVonSextron has logged 32 entries for films during December 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
American Siege

American Siege

2021
×
Read the review Edit this entry  
27
The Holiday

The Holiday

2006
×
Read the review Edit this entry  
27
Resident Evil: Welcome to Raccoon City

Resident Evil: Welcome to Raccoon City

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
How the Grinch Stole Christmas!

How the Grinch Stole Christmas!

1966
×
★★★★
Edit this entry  
26
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★★
Edit this entry  
24
Batman Returns

Batman Returns

1992
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Die Hard 2

Die Hard 2

1990
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
24
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
A Garfield Christmas Special

A Garfield Christmas Special

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
It's Christmastime Again, Charlie Brown

It's Christmastime Again, Charlie Brown

1992
×
★★½
Edit this entry  
23
A Charlie Brown Christmas

A Charlie Brown Christmas

1965
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
23
Mom and Dad

Mom and Dad

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Ernest Saves Christmas

Ernest Saves Christmas

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Pig

Pig

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Louis C.K.: Sorry

Louis C.K.: Sorry

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
A Christmas Story 2

A Christmas Story 2

2012
×
Read the review Edit this entry  
17
Shatner in Space

Shatner in Space

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
8-Bit Christmas

8-Bit Christmas

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Saving Christmas

Saving Christmas

2014
×
½
Read the review Edit this entry  
11
A Muppet Family Christmas

A Muppet Family Christmas

1987
×
★★★½
Edit this entry  
09
Superman

Superman

1978
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Bitch Who Stole Christmas

The Bitch Who Stole Christmas

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
08
Belfast

Belfast

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Dangerous

Dangerous

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Deadlock

Deadlock

2021
×
Read the review Edit this entry  
06
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Duet

Duet

2017
×
★★★★
Edit this entry  
03
Night of the Animated Dead

Night of the Animated Dead

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry