• Ghostbusters: Afterlife

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★½

  • Cry Macho

    ★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • The Card Counter

    ★★★★½

  • Malignant

  • He's All That

  • Vacation Friends

    ★★

  • Reminiscence

    ★★

  • Nine Perfect Strangers

    ★½

  • The Green Knight

    ★★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★

  • Old

    ★½

  • Pig

    ★★★★½

  • Flag Day

    ★★½

  • Val

    ★★★★

  • Space Jam: A New Legacy

  • Black Widow

    ★★½

  • Annette

    ★★★★½

  • No Sudden Move

    ★★★★½

  • False Positive

    ★★

  • Luca

    ★½

  • In the Heights

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★½

  • Cruella

    ★★★½

  • The Woman in the Window

    ★½

  • Army of the Dead

    ★★★★

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★

  • The Virtuoso

    ★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★½

  • Mare of Easttown

    ★★★★★

  • Mortal Kombat

    ★½

  • Shoplifters of the World

  • Peter Rabbit 2: The Runaway

  • Godzilla vs. Kong

    ★★

  • Nobody

    ★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★½

  • Coming 2 America

    ★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★½

  • Moxie

    ★★★½

  • TINA

    ★★★★½

  • Cherry

    ★½

  • The United States vs. Billie Holiday

    ★★

  • Khaite FW21

    ★★★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Together Together

    ★★★★★

  • CODA

    ★★½

  • Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

    ★★★★½

  • Malcolm & Marie

    ★½

  • The Little Things

    ★★½

  • The Dig

    ★★★★

  • Music

    ½

  • Locked Down

  • News of the World

    ★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★½

  • Education

    ★★★★

  • The Midnight Sky

    ★★★★½

  • Songbird

    ★½

  • Let Them All Talk

    ★★★★

  • Alex Wheatle

    ★★★

  • The Prom

    ★★½

  • Superintelligence

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★½

  • Happiest Season

    ★★½

  • Small Axe

    ★★★★

  • Hillbilly Elegy

    ★½

  • A Teacher

    ★★

  • Mank

    ★★★★½

  • Let Him Go

    ★★★★

  • The Life Ahead

    ★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★