BlakeMower has logged 348 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
We Can Be Heroes

We Can Be Heroes

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Soul

Soul

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Soul

Soul

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Soul

Soul

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Prom

The Prom

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Toy Story of Terror!

Toy Story of Terror!

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Inside Out

Inside Out

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Up

Up

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Toy Story 3

Toy Story 3

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Tokyo Mater

Tokyo Mater

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Wolfwalkers

Wolfwalkers

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Safety

Safety

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Incredibles

The Incredibles

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Romeo & Juliet

Romeo & Juliet

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Minions: Puppy

Minions: Puppy

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Godmothered

Godmothered

2020
×
Read the review Edit this entry  
02
Romeo & Juliet

Romeo & Juliet

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
Planes, Trains and Automobiles

Planes, Trains and Automobiles

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Alexander and the Terrible, Horrible, No Good, Very Bad Day

Alexander and the Terrible, Horrible, No Good, Very Bad Day

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
National Treasure: Book of Secrets

National Treasure: Book of Secrets

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Croods: A New Age

The Croods: A New Age

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Toy Story 2

Toy Story 2

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Follow That Bird

Follow That Bird

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
If Anything Happens I Love You

If Anything Happens I Love You

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Tin Toy

Tin Toy

1988
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Toy Story

Toy Story

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Dolittle

Dolittle

2020
×
Read the review Edit this entry  
14
Grumpy Old Men

Grumpy Old Men

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Romeo and Juliet

Romeo and Juliet

1968
×
Read the review Edit this entry  
08
Over the Garden Wall

Over the Garden Wall

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Alice in Wonderland

Alice in Wonderland

1951
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Love and Monsters

Love and Monsters

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Sing

Sing

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Happy Gilmore

Happy Gilmore

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Billy Madison

Billy Madison

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Signs

Signs

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Haunted Mansion

The Haunted Mansion

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Visit

The Visit

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Roald Dahl's The Witches

Roald Dahl's The Witches

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Impractical Jokers: The Movie

Impractical Jokers: The Movie

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Once Upon a Snowman

Once Upon a Snowman

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Clouds

Clouds

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Hubie Halloween

Hubie Halloween

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
X2

X2

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry