Sort by

Blake has logged 24 entries for films during September 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Evangelion: 1.0 You Are (Not) Alone

Evangelion: 1.0 You Are (Not) Alone

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Nitram

Nitram

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
In Search of Darkness: Part II

In Search of Darkness: Part II

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Memories of Murder

Memories of Murder

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
In Search of Darkness

In Search of Darkness

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Dazed and Confused

Dazed and Confused

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Everybody Wants Some!!

Everybody Wants Some!!

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Dune

Dune

1984
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Wheels on Meals

Wheels on Meals

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Host

Host

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Pig

Pig

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Neon Genesis Evangelion

Neon Genesis Evangelion

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Annette

Annette

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Malignant

Malignant

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Basic Instinct

Basic Instinct

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Holy Motors

Holy Motors

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry