sena has logged 142 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Inception

Inception

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
I Know Jake Gyllenhaal Is Going to Fuck My Girlfriend

I Know Jake Gyllenhaal Is Going to Fuck My Girlfriend

2016
×
Read the review Edit this entry  
29
Nocturnal Animals

Nocturnal Animals

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Young Victoria

The Young Victoria

2009
×
★★★★
Edit this entry  
28
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
Read the review Edit this entry  
28
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Bubble Boy

Bubble Boy

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Jarhead

Jarhead

2005
×
★★½
Edit this entry  
26
The Beast

The Beast

2020
×
Edit this entry  
26
A California Christmas

A California Christmas

2020
×
Edit this entry  
25
Will You Be There

Will You Be There

2016
×
★★★★
Edit this entry  
24
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
In Bruges

In Bruges

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Ring

The Ring

2002
×
★★★★
Edit this entry  
24
If Anything Happens I Love You

If Anything Happens I Love You

2020
×
Edit this entry  
23
Bill & Ted Face the Music

Bill & Ted Face the Music

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Shutter Island

Shutter Island

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Notting Hill

Notting Hill

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Ava

Ava

2020
×
★★
Edit this entry  
21
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★★
Edit this entry  
19
Pacific Rim

Pacific Rim

2013
×
★★★½
Edit this entry  
18
Jumanji: The Next Level

Jumanji: The Next Level

2019
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
17
Mank

Mank

2020
×
★★½
Edit this entry  
17
2048: Nowhere to Run

2048: Nowhere to Run

2017
×
★★★½
Edit this entry  
17
2036: Nexus Dawn

2036: Nexus Dawn

2017
×
★★★½
Edit this entry  
17
Blade Runner: Black Out 2022

Blade Runner: Black Out 2022

2017
×
★★★★
Edit this entry  
16
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Prestige

The Prestige

2006
×
★★★★
Edit this entry  
15
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★★
Edit this entry  
12
Drone

Drone

2017
×
★★
Edit this entry  
07
Euphoria: Trouble Don't Last Always

Euphoria: Trouble Don't Last Always

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
06
Security

Security

2017
×
★★★
Edit this entry  
05
The Secret: Dare to Dream

The Secret: Dare to Dream

2020
×
★★
Edit this entry  
26
The Parts You Lose

The Parts You Lose

2019
×
★★★
Edit this entry  
23
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
In the Heart of the Sea

In the Heart of the Sea

2015
×
★★½
Edit this entry  
19
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
90 Minutes in Heaven

90 Minutes in Heaven

2015
×
Edit this entry  
18
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★
Edit this entry  
20
One-Way to Tomorrow

One-Way to Tomorrow

2020
×
★½
Edit this entry  
09
The Ritual

The Ritual

2017
×
Edit this entry  
09
Blindspotting

Blindspotting

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Love, Rosie

Love, Rosie

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry