• Fear Street: 1666

    ★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★½

  • Black Widow

    ★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • Sweet & Sour

    ★★★

  • Blue Miracle

    ★★

  • I Promised You the Moon

    ★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★

  • Last Twilight in Phuket

    ★★★★★

  • Cruella

    ★★★★

  • Goodnight Darling

  • The Woman in the Window

    ★★★

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★½

  • Tom Clancy's Without Remorse

    ★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★½

  • Thunder Force

    ½

  • Save Ralph

    ★★★★★

  • Bad Trip

    ★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★

  • Yes Day

    ★★★

  • Paper Lives

    ★★

  • We Best Love: Fighting Mr. 2nd

  • Cherry

    ★★

  • Beyond Evil

    ★★★★★

  • The Map of Tiny Perfect Things

    ★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★★½

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★★

  • Wish You

  • WandaVision

    ★★★½

  • Creating The Queen's Gambit

  • We Best Love

    ★★★★½

  • A Love So Beautiful

  • News of the World

    ★★★½

  • Lovestruck in the City

  • Sweet Home

    ★★★★½

  • Wonder Woman 1984

    ½

  • A California Christmas

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★★

  • The Call

    ★★★½

  • The Beast

  • Mank

    ★★½

  • Canvas

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • I Told Sunset About You

    ★★★★★

  • Love and Monsters

    ★★★½

  • Flashback

    ★★★½

  • Spontaneous

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • Enola Holmes

    ★★½

  • Nomadland

    ★★★★

  • Ammonite

    ★★½

  • Pieces of a Woman

    ★★★

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★★

  • Project Power

    ★★½

  • Ava

    ★★

  • One-Way to Tomorrow

    ★½

  • The Letter Room

    ★★★½

  • If Anything Happens I Love You

  • Unsettling Scenes

    ★★★★

  • The Lovebirds

    ★★½

  • Scoob!

  • The Wrong Missy

    ½

  • The Half of It

    ★★★½

  • The Secret: Dare to Dream

    ★★

  • Waiting

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • Your Name Engraved Herein

    ★★★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★★

  • The Long Goodbye

    ★★★★★