Sort by

Ralf has logged 474 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Dinner for One

Dinner for One

1963
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Taking Lives

Taking Lives

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Dry

The Dry

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Starship Troopers

Starship Troopers

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Sphere

Sphere

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Practical Magic

Practical Magic

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Craft

The Craft

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Sleepwalkers

Sleepwalkers

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Hellraiser III: Hell on Earth

Hellraiser III: Hell on Earth

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Frankenhooker

Frankenhooker

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Die Hard 2

Die Hard 2

1990
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
18
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
Hellbound: Hellraiser II

Hellbound: Hellraiser II

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Hellraiser

Hellraiser

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Phantom

The Phantom

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Nightbreed

Nightbreed

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Killing Time

The Killing Time

1987
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Night of the Comet

Night of the Comet

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Maximum Overdrive

Maximum Overdrive

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Lone Wolf McQuade

Lone Wolf McQuade

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Code of Silence

Code of Silence

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Running Man

The Running Man

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Avenging Force

Avenging Force

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Exterminator

The Exterminator

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Miracle Mile

Miracle Mile

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Man from Earth

The Man from Earth

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Desperate Hours

Desperate Hours

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Showdown in Little Tokyo

Showdown in Little Tokyo

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Cherry 2000

Cherry 2000

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Philadelphia Experiment

The Philadelphia Experiment

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Soldier

The Soldier

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Coma

Coma

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Deep Rising

Deep Rising

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Cradle 2 the Grave

Cradle 2 the Grave

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Romeo Must Die

Romeo Must Die

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Exit Wounds

Exit Wounds

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Fire Down Below

Fire Down Below

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Glimmer Man

The Glimmer Man

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Last Seduction

The Last Seduction

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Executive Decision

Executive Decision

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Under Siege 2: Dark Territory

Under Siege 2: Dark Territory

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
On Deadly Ground

On Deadly Ground

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Rental

The Rental

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Deep Cover

Deep Cover

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Under Siege

Under Siege

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Out for Justice

Out for Justice

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Marked for Death

Marked for Death

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Hard to Kill

Hard to Kill

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Above the Law

Above the Law

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Another 48 Hrs.

Another 48 Hrs.

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry