Sort by

Ralf has logged 564 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Dinner for One

Dinner for One

1963
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Heart of Stone

Heart of Stone

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Saturn 3

Saturn 3

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Showdown in Little Tokyo

Showdown in Little Tokyo

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Jumanji: The Next Level

Jumanji: The Next Level

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Motherless Brooklyn

Motherless Brooklyn

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Hurricane Heist

The Hurricane Heist

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Skiptrace

Skiptrace

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
xXx: Return of Xander Cage

xXx: Return of Xander Cage

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
District 13: Ultimatum

District 13: Ultimatum

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Anaconda

Anaconda

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Jeepers Creepers 3

Jeepers Creepers 3

2017
×
Read the review Edit this entry  
14
District B13

District B13

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Mission: Impossible - Ghost Protocol

Mission: Impossible - Ghost Protocol

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
6 Underground

6 Underground

2019
×
★★★½
Edit this entry  
12
Jay and Silent Bob Reboot

Jay and Silent Bob Reboot

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Magnificent Ambersons

The Magnificent Ambersons

1942
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Sabrina

Sabrina

1954
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Seven Days in May

Seven Days in May

1964
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Out of the Past

Out of the Past

1947
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Border

Border

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Summer of 84

Summer of 84

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Battle of the Sexes

Battle of the Sexes

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Borg vs McEnroe

Borg vs McEnroe

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Three

Three

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Felidae

Felidae

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Labyrinth

Labyrinth

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Camille Claudel

Camille Claudel

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Ein Mord mit Aussicht

Ein Mord mit Aussicht

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Schtonk!

Schtonk!

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Superwife

The Superwife

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Times Change You

Times Change You

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Soundless

Soundless

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Way

The Way

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Water Diviner

The Water Diviner

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Brokeback Mountain

Brokeback Mountain

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Girl, Interrupted

Girl, Interrupted

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Dead Man Walking

Dead Man Walking

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Return of the Living Dead

The Return of the Living Dead

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Amityville Horror

The Amityville Horror

1979
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Misery

Misery

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Night on Earth

Night on Earth

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Mississippi Burning

Mississippi Burning

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Changeling

Changeling

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
In Darkness

In Darkness

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Arbitrage

Arbitrage

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Iron Sky: The Coming Race

Iron Sky: The Coming Race

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry