Sort by

tawni⋆𐙚₊˚⊹ ᡣ𐭩 has logged 18 entries for films during July 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Where the Crawdads Sing

Where the Crawdads Sing

2022
×
Read the review Edit this entry  
26
Better Watch Out

Better Watch Out

2016
×
★★½
Edit this entry  
25
Pearl

Pearl

2022
×
Read the review Edit this entry  
24
Revenge

Revenge

2017
×
★★★★★
Read other review Edit this entry  
23
Nope

Nope

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Nope

Nope

2022
×
Read the review Edit this entry  
17
Jurassic World Dominion

Jurassic World Dominion

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
Hellboy

Hellboy

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Jeepers Creepers

Jeepers Creepers

2001
×
★★★★
Read other review Edit this entry  
10
Quarantine 2: Terminal

Quarantine 2: Terminal

2011
×
★½
Edit this entry  
08
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Final Destination

The Final Destination

2009
×
★½
Edit this entry  
05
Sinister

Sinister

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Zero Dark Thirty

Zero Dark Thirty

2012
×
★★★★
Edit this entry  
02
Full Metal Jacket

Full Metal Jacket

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Sputnik

Sputnik

2020
×
★★★½
Edit this entry  
01
Escape from New York

Escape from New York

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry