Sort by

tawniੈ✩‧₊˚ has logged 308 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Twilight Saga: Breaking Dawn – Part 2

The Twilight Saga: Breaking Dawn – Part 2

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Twilight Saga: Breaking Dawn – Part 1

The Twilight Saga: Breaking Dawn – Part 1

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Twilight Saga: Eclipse

The Twilight Saga: Eclipse

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
★★
Read prior review Edit this entry  
26
Twilight

Twilight

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Den

The Den

2013
×
★★★
Edit this entry  
25
Coherence

Coherence

2013
×
★★★★
Edit this entry  
25
Pontypool

Pontypool

2008
×
★★★½
Edit this entry  
24
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Triangle

Triangle

2009
×
★★★½
Edit this entry  
12
The Whale

The Whale

2022
×
Read the review Edit this entry  
09
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Krampus

Krampus

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Speak No Evil

Speak No Evil

2022
×
★★½
Edit this entry  
29
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Menu

The Menu

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Bones and All

Bones and All

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Dead Silence

Dead Silence

2007
×
★★
Edit this entry  
20
Drag Me to Hell

Drag Me to Hell

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Shallows

The Shallows

2016
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
The Dark Knight Rises

The Dark Knight Rises

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Amsterdam

Amsterdam

2022
×
Read the review Edit this entry  
09
The Hunger Games: Mockingjay – Part 2

The Hunger Games: Mockingjay – Part 2

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Hunger Games: Mockingjay – Part 1

The Hunger Games: Mockingjay – Part 1

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Hunger Games: Catching Fire

The Hunger Games: Catching Fire

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Texas Chainsaw Massacre

The Texas Chainsaw Massacre

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Crazies

The Crazies

2010
×
★★★★
Edit this entry  
05
Smile

Smile

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Prey for the Devil

Prey for the Devil

2022
×
Read the review Edit this entry  
03
All Quiet on the Western Front

All Quiet on the Western Front

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Gabby Petito Story

The Gabby Petito Story

2022
×
½
Read the review Edit this entry  
02
The Descent

The Descent

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Paint Drying

Paint Drying

2016
×
Read the review Edit this entry  
31
Revenge

Revenge

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Unfriended

Unfriended

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Good Nurse

The Good Nurse

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Barbarian

Barbarian

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Murmuring

The Murmuring

2022
×
★★★½
Edit this entry  
28
The Viewing

The Viewing

2022
×
★★★★
Edit this entry  
28
Dreams in the Witch House

Dreams in the Witch House

2022
×
★★
Edit this entry  
27
District 9

District 9

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Pickman's Model

Pickman's Model

2022
×
★★½
Edit this entry  
26
The Outside

The Outside

2022
×
★★½
Edit this entry  
26
The Autopsy

The Autopsy

2022
×
★★★★
Edit this entry  
26
[REC]

[REC]

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Mist

The Mist

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Graveyard Rats

Graveyard Rats

2022
×
★★★★
Edit this entry