• Uncharted

  • House of Gucci

    ★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★★½

  • Dune

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • Respect

    ★★

  • Resident Evil: Infinite Darkness

    ★★

  • Space Jam: A New Legacy

    ★½

  • No Sudden Move

    ★★★½

  • F9

    ★★★½

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★★

  • Mortal Kombat

    ★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★½

  • WandaVision

    ★★★½

  • SK8 the Infinity

    ★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • Given

    ★★★★

  • 365 Days

    ½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★½

  • A Fall from Grace

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

    ★★½

  • 6 Underground

    ★½

  • The SpongeBob Musical: Live on Stage!

    ★★★★★

  • Hair Love

    ★★★★★

  • Given

    ★★★★★

  • Men in Black: International

    ★★

  • Ma

    ★★★

  • Rocketman

    ★★★★

  • All in My Family

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★

  • Velvet Buzzsaw

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Aquaman

    ★★★½

  • Robin Hood

  • Bird Box

  • Venom

    ★★★

  • We Have Always Lived in the Castle

    ★★★

  • Billionaire Boys Club

    ★½

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★½

  • Tau

  • Affairs of State

    ★½

  • Gotti

    ½

  • Love, Simon

    ★★★½

  • Black Panther

    ★★★★

  • Hereditary

    ★★★★

  • I, Tonya

  • Wonder Woman

    ★★★½

  • The Death and Life of Marsha P. Johnson

    ★★★

  • The Fate of the Furious

    ★★½

  • From Straight A's to XXX

    ★★

  • High School Lover

  • Call Me by Your Name

    ★★★½

  • Black Mirror: San Junipero

    ★★★★

  • Moonlight

    ★★★★★

  • Suicide Squad

    ★★½

  • Bastille Day

    ★★½

  • Captain America: Civil War

    ★★★

  • Eddie the Eagle

    ★★★★

  • Spectre

    ★★★

  • Closet Monster

    ★★★★

  • Legend

    ★★★

  • The Man from U.N.C.L.E.

    ★★★½

  • Mission: Impossible - Rogue Nation

    ★★★★

  • The Gallows

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★½

  • Furious 7

    ★★★★

  • Kingsman: The Secret Service

  • Playing It Cool

  • Gone Girl

    ★★★★

  • Nightcrawler

  • As Above, So Below

    ★★