• All Too Well: The Short Film

    ★★★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★½

  • No Time to Die

    ★★★½

  • Spencer

    ★★★★★

  • Dune

    ★★★★

  • The Card Counter

    ★★★½

  • Candyman

    ★★★★

  • The Grand Tour Presents: Lochdown

    ★★★★

  • The Green Knight

    ★★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★★

  • Gunpowder Milkshake

    ★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★★★

  • Annette

    ★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★★

  • Till Death

    ★★★½

  • Luca

    ★★★★

  • Loki

    ★★★★

  • In the Heights

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★★

  • Cruella

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: The Drowned Giant

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Life Hutch

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: All Through the House

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: The Tall Grass

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Snow in the Desert

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Pop Squad

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Ice

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Automated Customer Service

    ★★★★

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★★½

  • Nobody

    ★★★★

  • Letters Live from the Archive: Freemasons’ Hall

    ★★★★

  • James Acaster: Make A New Tomorrow

    ★★★½

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★½

  • The Map of Tiny Perfect Things

    ★★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • How It Ends

    ★★★★

  • Censor

    ★★★★

  • It's a Sin

    ★★★★½

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★½

  • WandaVision

    ★★★★

  • Don't Tell a Soul

    ★★★

  • Pretend It's a City

    ★★★★½

  • Doctor Who: Revolution of the Daleks

    ★★★½

  • The Grand Tour Presents: A Massive Hunt

    ★★★★½

  • James Acaster: Cold Lasagne Hate Myself 1999

    ★★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★½

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★½

  • The Prom

    ★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★

  • Happiest Season

    ★★★★

  • Mank

    ★★★★½

  • Our Popcorn Movie Dystopia - SOME MORE NEWS: THE MOVIE

    ★★★½

  • The Undoing

    ★★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★½

  • French Exit

    ★★★★

  • World of Tomorrow Episode Three: The Absent Destinations of David Prime

    ★★★★½

  • The Wolf of Snow Hollow

    ★★★

  • Freaky

    ★★★

  • Run

    ★★★★

  • Spontaneous

    ★★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★½

  • Enola Holmes

    ★★★½

  • On the Rocks

    ★★★★

  • Michael McIntyre: Showman

    ★★★★½

  • Des

    ★★★★½

  • We Are Who We Are

    ★★★★½

  • I Care a Lot

    ★★★★½

  • Another Round

    ★★★★