blablablamovie has logged 78 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
10
CODA

CODA

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
Read the review Edit this entry  
01
Clueless

Clueless

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Billie Eilish: The World's a Little Blurry

Billie Eilish: The World's a Little Blurry

2021
×
★★★★
Edit this entry  
27
Spencer

Spencer

2021
×
Read the review Edit this entry  
26
PlayTime

PlayTime

1967
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Mandy

Mandy

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Boys State

Boys State

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Bigfoot Family

Bigfoot Family

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Spontaneous

Spontaneous

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Zola

Zola

2020
×
★★★½
Edit this entry  
31
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Trollhunters: Rise of the Titans

Trollhunters: Rise of the Titans

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Barb & Star Go to Vista Del Mar

Barb & Star Go to Vista Del Mar

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Loki

Loki

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Annie

Annie

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Primer

Primer

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Transformers: The Last Knight

Transformers: The Last Knight

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
28
Uzumaki

Uzumaki

×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Malcolm & Marie

Malcolm & Marie

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
The Call

The Call

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Soul

Soul

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Ali & Ratu Ratu Queens

Ali & Ratu Ratu Queens

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Loki

Loki

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Insidious: The Last Key

Insidious: The Last Key

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Raid

The Raid

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Mummy

The Mummy

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Mainstream

Mainstream

2020
×
Read the review Edit this entry  
13
Mainstream

Mainstream

2020
×
Read the review Edit this entry  
12
Annabelle: Creation

Annabelle: Creation

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Conjuring 2

The Conjuring 2

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Conjuring: The Devil Made Me Do It

The Conjuring: The Devil Made Me Do It

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Vortex

Vortex

2021
×
Read the review Edit this entry  
10
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Loki

Loki

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Dune

Dune

2021
×
Read the review Edit this entry  
06
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Little Hours

The Little Hours

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Persona

Persona

1966
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Woman in the Window

The Woman in the Window

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Escape Room

Escape Room

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry