• Spencer

  • Dune

  • C'mon C'mon

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★

  • Trollhunters: Rise of the Titans

    ★★½

  • Pig

  • Fear Street: 1666

    ★★★½

  • Vortex

  • Fear Street: 1978

    ★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • No Sudden Move

    ★★★½

  • Luca

    ★★★★½

  • Ali & Ratu Ratu Queens

    ★★★

  • Loki

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★½

  • The Woman in the Window

    ★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★½

  • Bad Trip

    ★★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★

  • Billie Eilish: The World's a Little Blurry

    ★★★★

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★★

  • CODA

    ★★★½

  • Censor

    ★★

  • Malcolm & Marie

    ★½

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★

  • WandaVision

    ★★★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★★

  • The Call

    ★★★

  • The Craft: Legacy

    ½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Soul

    ★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★

  • Freaky

    ★★½

  • Run

    ★★

  • Spontaneous

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • Enola Holmes

    ★★★

  • I Care a Lot

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★

  • The Devil All the Time

    ★★½

  • Mainstream

  • Pieces of a Woman

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★★

  • The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

    ★★★½

  • Host

    ★★★

  • Bigfoot Family

    ★★★

  • Scoob!

    ★★★

  • The Half of It

    ★★

  • The Willoughbys

    ★★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★

  • May the Devil Take You Too

    ★★

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Minari

    ★★½

  • Palm Springs

    ★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Possessor

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★½

  • Zola

    ★★★½

  • Black Bear

    ★★★

  • Boys State

    ★★★★

  • Kajillionaire

    ★★★

  • Spree

    ★★★

  • His House

    ★★★½

  • Little Women

    ★★★★★

  • 1917

    ★★★½

  • The Gentlemen

    ★★★