Bryce has logged 78 entries for films during June 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The First Wives Club

The First Wives Club

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Miracle

Miracle

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Gimme Shelter

Gimme Shelter

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Central Intelligence

Central Intelligence

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Independence Day: Resurgence

Independence Day: Resurgence

2016
×
★½
Edit this entry  
28
Bloodsport

Bloodsport

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Honeymooners

The Honeymooners

2005
×
½
Read the review Edit this entry  
28
Fast Five

Fast Five

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
White Heat

White Heat

1949
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Mexican Spitfire

Mexican Spitfire

1940
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Fast & Furious

Fast & Furious

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Forrest Gump

Forrest Gump

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Fast and the Furious: Tokyo Drift

The Fast and the Furious: Tokyo Drift

2006
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
2 Fast 2 Furious

2 Fast 2 Furious

2003
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Walk of Shame

Walk of Shame

2014
×
Read the review Edit this entry  
24
Halloween H20: 20 Years Later

Halloween H20: 20 Years Later

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Cameraman

The Cameraman

1928
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Fast and the Furious

The Fast and the Furious

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Strike!

Strike!

1998
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Independence Day: Resurgence

Independence Day: Resurgence

2016
×
★½
Edit this entry  
23
Independence Day

Independence Day

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Hang 'em High

Hang 'em High

1968
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
22
Sleepover

Sleepover

2004
×
Read the review Edit this entry  
22
Labor Day

Labor Day

2013
×
Read the review Edit this entry  
22
Hillbillys in a Haunted House

Hillbillys in a Haunted House

1967
×
½
Read the review Edit this entry  
21
The Golden Child

The Golden Child

1986
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Grumpier Old Men

Grumpier Old Men

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Green Mile

The Green Mile

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Finding Dory

Finding Dory

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Hang 'em High

Hang 'em High

1968
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Good, the Bad and the Ugly

The Good, the Bad and the Ugly

1966
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
For a Few Dollars More

For a Few Dollars More

1965
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
A Fistful of Dollars

A Fistful of Dollars

1964
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
College

College

1927
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
House on Haunted Hill

House on Haunted Hill

1959
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Animal Farm

Animal Farm

1954
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
1984

1984

1956
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Little Shop of Horrors

The Little Shop of Horrors

1960
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Three Ages

Three Ages

1923
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Masters of the Universe

Masters of the Universe

1987
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Tarzan of the Apes

Tarzan of the Apes

1918
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Little Manhattan

Little Manhattan

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Tell Your Children

Tell Your Children

1938
×
½
Read the review Edit this entry  
13
Cannibal! The Musical

Cannibal! The Musical

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Steamboat Bill, Jr.

Steamboat Bill, Jr.

1928
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Outsiders

The Outsiders

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Full Metal Jacket

Full Metal Jacket

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Heathers

Heathers

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Madagascar: Escape 2 Africa

Madagascar: Escape 2 Africa

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Plan 9 from Outer Space

Plan 9 from Outer Space

1957
×
½
Read the review Edit this entry