• Wonder Woman 1984

    ★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • Love and Monsters

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★★½

  • Tenet

    ★★

  • The Old Guard

    ★★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • The Half of It

    ★★★

  • The Hunt

    ★★★

  • Mulan

    ★½

  • Ellie and Abbie (and Ellie's Dead Aunt)

    ★★★½

  • Emma.

    ★★★★

  • Feels Good Man

    ★★★★

  • The Social Dilemma

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Ready or Not

    ★★★½

  • Matthias & Maxime

  • Yes, God, Yes

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Mary Queen of Scots

    ★★★

  • The Favourite

    ★★★★½

  • A Simple Favor

    ★★★★

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★★

  • Hannah Gadsby: Nanette

    ★★★★★

  • Ocean's Eight

    ★★★★

  • Deadpool 2

    ★½

  • Rafiki

    ★★★★

  • Duck Butter

    ★★★★

  • Wild Nights with Emily

    ★★★★

  • Ready Player One

  • Blockers

    ★★★½

  • A Quiet Place

    ★★★★½

  • Tomb Raider

    ★★★

  • Love, Simon

    ★★★★★

  • The Cloverfield Paradox

    ★★★½

  • Black Panther

    ★★★★★

  • Hearts Beat Loud

    ★★★★

  • Kusama : Infinity

    ★★★★

  • Hereditary

    ★★★★

  • Skate Kitchen

    ★★★★

  • The Tale

    ★★★★

  • American Animals

    ★★★★

  • Searching

    ★★★★

  • Coco

    ★★★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★★½

  • Kingsman: The Golden Circle

    ★★

  • Professor Marston and the Wonder Women

    ★★★★

  • It

    ★★★★

  • Lady Bird

    ★★★★

  • The Shape of Water

    ★★★★

  • Thelma

    ★★★★

  • Mary Shelley

    ★★

  • Dunkirk

    ★★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★½

  • Rough Night

    ★★½

  • Okja

    ★★★★★

  • Harry Styles: Behind the Album

    ★★★★★

  • Wonder Woman

    ★★★★★

  • It Comes at Night

  • King Arthur: Legend of the Sword

    ★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★★

  • Atomic Blonde

    ★★★

  • Baby Driver

    ★★★½

  • Beauty and the Beast

    ★★★

  • Logan

    ★★★★

  • Get Out

    ★★★★★

  • Call Me by Your Name

    ★★★★

  • Ingrid Goes West

    ★★★★

  • The Discovery

    ★★

  • I Don't Feel at Home in This World Anymore

    ★★★★