Sort by

Bis has logged 118 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Jingle All the Way

Jingle All the Way

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★★
Edit this entry  
25
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Iron Man 3

Iron Man 3

2013
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★½
Edit this entry  
20
Twin Peaks: Fire Walk with Me

Twin Peaks: Fire Walk with Me

1992
×
★★★
Edit this entry  
14
Ed Wood

Ed Wood

1994
×
★★★
Edit this entry  
06
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

2017
×
★★★
Edit this entry  
16
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Resolution

Resolution

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Lake Mungo

Lake Mungo

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
La La Land

La La Land

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Freddy vs. Jason

Freddy vs. Jason

2003
×
★★★
Edit this entry  
19
The Babysitter

The Babysitter

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Big Sick

The Big Sick

2017
×
★★★★
Edit this entry  
14
Tropic Thunder

Tropic Thunder

2008
×
★★
Edit this entry  
09
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★★
Edit this entry  
05
The Town

The Town

2010
×
★½
Edit this entry  
05
Death Note

Death Note

2017
×
Read the review Edit this entry  
29
The Conjuring 2

The Conjuring 2

2016
×
Edit this entry  
29
Jason X

Jason X

2001
×
★★
Edit this entry  
29
Friday the 13th Part VI: Jason Lives

Friday the 13th Part VI: Jason Lives

1986
×
★★★
Edit this entry  
24
Gaga: Five Foot Two

Gaga: Five Foot Two

2017
×
★★★★
Edit this entry  
24
Jason Goes to Hell: The Final Friday

Jason Goes to Hell: The Final Friday

1993
×
½
Edit this entry  
21
Friday the 13th Part VIII: Jason Takes Manhattan

Friday the 13th Part VIII: Jason Takes Manhattan

1989
×
½
Edit this entry  
20
Friday the 13th Part VII: The New Blood

Friday the 13th Part VII: The New Blood

1988
×
★★★
Edit this entry  
14
Friday the 13th: A New Beginning

Friday the 13th: A New Beginning

1985
×
Edit this entry  
12
Friday the 13th: The Final Chapter

Friday the 13th: The Final Chapter

1984
×
★★
Edit this entry  
07
Friday the 13th Part 2

Friday the 13th Part 2

1981
×
★½
Edit this entry  
05
Friday the 13th

Friday the 13th

1980
×
★★½
Edit this entry  
26
Chef

Chef

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Wet Hot American Summer

Wet Hot American Summer

2001
×
★★★½
Edit this entry  
15
It Follows

It Follows

2014
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
11
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Atomic Blonde

Atomic Blonde

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Moana

Moana

2016
×
★★★★
Edit this entry  
04
Girls Trip

Girls Trip

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
47 Meters Down

47 Meters Down

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
29
The Big Sick

The Big Sick

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
28
A Street Cat Named Bob

A Street Cat Named Bob

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
To the Bone

To the Bone

2017
×
★★
Edit this entry  
18
The Circle

The Circle

2017
×
★★
Edit this entry  
10
Okja

Okja

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The House Bunny

The House Bunny

2008
×
★★½
Edit this entry  
05
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Despicable Me 3

Despicable Me 3

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★
Edit this entry