Ben has logged 72 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
21
Animal Kingdom

Animal Kingdom

2010
×
★★★★½
Edit this entry  
20
My Sister's Keeper

My Sister's Keeper

2009
×
★★★
Edit this entry  
14
Freaky

Freaky

2020
×
★★★½
Edit this entry  
12
Magic in the Water

Magic in the Water

1995
×
★★
Edit this entry  
09
Disturbia

Disturbia

2007
×
★★★★
Edit this entry  
29
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★★
Edit this entry  
18
Brüno

Brüno

2009
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

2006
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Unhinged

Unhinged

2020
×
★★★½
Edit this entry  
04
Take Shelter

Take Shelter

2011
×
★★★★
Edit this entry  
02
Risky Business

Risky Business

1983
×
★★★★
Edit this entry  
01
The Karate Kid

The Karate Kid

2010
×
★★★★
Edit this entry  
30
The Next Karate Kid

The Next Karate Kid

1994
×
★★½
Edit this entry  
28
Getting Even with Dad

Getting Even with Dad

1994
×
★★★
Edit this entry  
21
The Karate Kid Part III

The Karate Kid Part III

1989
×
★★★
Edit this entry  
19
The Karate Kid Part II

The Karate Kid Part II

1986
×
★★½
Edit this entry  
18
The Karate Kid

The Karate Kid

1984
×
★★★★½
Edit this entry  
15
One Nation Under TV

One Nation Under TV

1985
×
Edit this entry  
10
Almost Famous

Almost Famous

2000
×
★★★★½
Edit this entry  
09
The Invention of Lying

The Invention of Lying

2009
×
★★★
Edit this entry  
09
Sleeping with Other People

Sleeping with Other People

2015
×
★★★½
Edit this entry  
20
The Babysitter: Killer Queen

The Babysitter: Killer Queen

2020
×
★★★
Edit this entry  
14
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
Searching

Searching

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
09
The Fighter

The Fighter

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
06
The Guest

The Guest

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
06
The Way Way Back

The Way Way Back

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
05
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
★★★★
Edit this entry  
31
127 Hours

127 Hours

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
31
Space Jam

Space Jam

1996
×
★★★★
Edit this entry  
24
Don Jon

Don Jon

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Taken

Taken

2008
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Chronicle

Chronicle

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
12
The Dilemma

The Dilemma

2011
×
★★★½
Edit this entry  
09
The Grudge

The Grudge

2004
×
★★★
Edit this entry  
27
Artemis Fowl

Artemis Fowl

2020
×
★½
Edit this entry  
26
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★
Edit this entry  
23
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Get Him to the Greek

Get Him to the Greek

2010
×
★★★½
Edit this entry  
19
How High

How High

2001
×
★★★½
Edit this entry  
18
Jim Jefferies: Intolerant

Jim Jefferies: Intolerant

2020
×
★★★½
Edit this entry  
10
Texas Chainsaw 3D

Texas Chainsaw 3D

2013
×
★★
Edit this entry  
09
Fright Night

Fright Night

2011
×
★★★★
Edit this entry  
07
The Green Hornet

The Green Hornet

2011
×
★★★½
Edit this entry  
06
Be Kind Rewind

Be Kind Rewind

2008
×
★★★½
Edit this entry  
06
Bill Burr: Paper Tiger

Bill Burr: Paper Tiger

2019
×
★★★½
Edit this entry  
04
Hot Fuzz

Hot Fuzz

2007
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Adaptation.

Adaptation.

2002
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Being John Malkovich

Being John Malkovich

1999
×
★★★★★
Edit this entry