Ben has logged 141 entries for films during September 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
There's Something About Mary

There's Something About Mary

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Talladega Nights: The Ballad of Ricky Bobby

Talladega Nights: The Ballad of Ricky Bobby

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Jump

The Jump

2013
×
★★
Edit this entry  
27
Anon Mation

Anon Mation

2016
×
½
Edit this entry  
27
Totem

Totem

2014
×
★★
Edit this entry  
27
Goodbye Rabbit, Hop Hop

Goodbye Rabbit, Hop Hop

2013
×
Edit this entry  
27
Rat Trap

Rat Trap

2013
×
★½
Edit this entry  
27
YIELD

YIELD

2013
×
★★
Edit this entry  
27
Rough Sea

Rough Sea

1900
×
½
Edit this entry  
27
Ladies' Skirts Nailed to a Fence

Ladies' Skirts Nailed to a Fence

1899
×
½
Edit this entry  
26
It

It

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Scooby-Doo 2: Monsters Unleashed

Scooby-Doo 2: Monsters Unleashed

2004
×
★★
Edit this entry  
24
Mac and Me

Mac and Me

1988
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
A Charlie Brown Christmas

A Charlie Brown Christmas

1965
×
★★★
Edit this entry  
24
God: Serengeti

God: Serengeti

2017
×
Edit this entry  
24
Kapture: Fluke

Kapture: Fluke

2017
×
Edit this entry  
24
Cooking with Bill: Smoothie

Cooking with Bill: Smoothie

2017
×
★★½
Edit this entry  
24
Cooking with Bill: Sushi

Cooking with Bill: Sushi

2017
×
★★
Edit this entry  
24
Reservoir Dogs

Reservoir Dogs

1992
×
★★
Edit this entry  
24
Ronaldo

Ronaldo

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
United 93

United 93

2006
×
★★★★½
Edit this entry  
22
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
7/64: Leda and the Swan

7/64: Leda and the Swan

1964
×
½
Edit this entry  
22
32/76: To W + B

32/76: To W + B

1976
×
½
Edit this entry  
22
38/79: Sentimental Punk

38/79: Sentimental Punk

1979
×
½
Edit this entry  
22
14 Carrot Rabbit

14 Carrot Rabbit

1952
×
★★½
Edit this entry  
22
DRYVRS: Just Me In My House By Myself

DRYVRS: Just Me In My House By Myself

×
★★★½
Edit this entry  
22
Näherin

Näherin

1930
×
★★★
Edit this entry  
22
Ente

Ente

1930
×
★★★
Edit this entry  
22
Flächen, perpelleristisch

Flächen, perpelleristisch

1930
×
★★★
Edit this entry  
22
Court Ladies Bathing

Court Ladies Bathing

1904
×
Edit this entry  
22
The Five-Inch Bather

The Five-Inch Bather

1942
×
★★
Edit this entry  
22
Jet-Propelled Germs

Jet-Propelled Germs

1948
×
★★½
Edit this entry  
22
Watch Your Meters

Watch Your Meters

1947
×
★★
Edit this entry  
22
Zero

Zero

2010
×
★★★½
Edit this entry  
21
Wallace & Gromit's Cracking Contraptions

Wallace & Gromit's Cracking Contraptions

2002
×
★★★½
Edit this entry  
21
Clerks

Clerks

1994
×
★★★★
Edit this entry  
21
A Matter of Loaf and Death

A Matter of Loaf and Death

2008
×
★★★★½
Edit this entry  
21
A Grand Day Out

A Grand Day Out

1989
×
★★★½
Edit this entry  
19
In Bruges

In Bruges

2008
×
★★★½
Edit this entry  
19
Death at a Funeral

Death at a Funeral

2007
×
★★★½
Edit this entry  
18
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
★★★★½
Edit this entry  
18
The Wrong Trousers

The Wrong Trousers

1993
×
★★★
Edit this entry  
18
A Close Shave

A Close Shave

1995
×
★★★★
Edit this entry  
18
Captain Underpants: The First Epic Movie

Captain Underpants: The First Epic Movie

2017
×
★★★½
Edit this entry  
17
It

It

1990
×
★★★½
Edit this entry  
15
Under the Skin

Under the Skin

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Buffalo Bill's Wild West Parade

Buffalo Bill's Wild West Parade

1901
×
½
Edit this entry  
14
The Day After Tomorrow

The Day After Tomorrow

2004
×
★★
Edit this entry