Ben has logged 2,528 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Bewitched

Bewitched

2005
×
★★½
Edit this entry  
28
Cars 3

Cars 3

2017
×
★★★½
Edit this entry  
28
Kingsman: The Golden Circle

Kingsman: The Golden Circle

2017
×
★★★½
Edit this entry  
28
Cubits

Cubits

1978
×
Edit this entry  
28
Perspectives

Perspectives

1977
×
Edit this entry  
27
Before I Fall

Before I Fall

2017
×
★★★½
Edit this entry  
26
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
24
The Emoji Movie

The Emoji Movie

2017
×
Edit this entry  
22
Pitch Perfect 3

Pitch Perfect 3

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
My Girl

My Girl

1991
×
★★★★
Edit this entry  
18
13 Going on 30

13 Going on 30

2004
×
★★★
Edit this entry  
18
NOISEY Blackpool: The Controversial Rise of Blackpool Grime

NOISEY Blackpool: The Controversial Rise of Blackpool Grime

2016
×
★★★★
Edit this entry  
17
Deck the Halls

Deck the Halls

2006
×
★★
Edit this entry  
16
The Room

The Room

2003
×
Edit this entry  
15
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Blind Side

The Blind Side

2009
×
★★★★
Edit this entry  
12
Showgirls

Showgirls

1995
×
½
Edit this entry  
12
The Arrest of a Bookmaker

The Arrest of a Bookmaker

1895
×
½
Edit this entry  
11
The Flintstones

The Flintstones

1994
×
★½
Edit this entry  
11
Boyz n the Hood

Boyz n the Hood

1991
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Dear John

Dear John

2010
×
★★★
Edit this entry  
09
Jerry Ruis, Shall We Do This?

Jerry Ruis, Shall We Do This?

2007
×
Edit this entry  
09
Catfish: Meeting the Girl in the Pictures

Catfish: Meeting the Girl in the Pictures

2011
×
★★
Edit this entry  
08
The DUFF

The DUFF

2015
×
★★★
Edit this entry  
07
Internet Famous

Internet Famous

2016
×
★½
Edit this entry  
07
Natural Born Pranksters

Natural Born Pranksters

2016
×
★★½
Edit this entry  
03
Jingle All the Way

Jingle All the Way

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Kustom Kar Kommandos

Kustom Kar Kommandos

1965
×
★★
Edit this entry  
03
A Change of Clothes

A Change of Clothes

2017
×
★★★
Edit this entry  
02
The Fate of the Artist's Model

The Fate of the Artist's Model

1903
×
½
Edit this entry  
01
Silver Linings Playbook

Silver Linings Playbook

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Little Drummer Boy

The Little Drummer Boy

1968
×
Read the review Edit this entry  
30
Howard the Duck

Howard the Duck

1986
×
½
Read the review Edit this entry  
30
Wreck-It Ralph

Wreck-It Ralph

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Lou

Lou

2017
×
★★★★
Edit this entry  
25
Loews Christmas Greeting (The Hardy Family)

Loews Christmas Greeting (The Hardy Family)

1939
×
★★★
Edit this entry  
22
Theodore Roosevelt Leaving the White House

Theodore Roosevelt Leaving the White House

1898
×
½
Edit this entry  
21
Hotel Transylvania: Puppy!

Hotel Transylvania: Puppy!

2017
×
★★½
Edit this entry  
21
Tsar et tsarine entrant dans l'église de l'Assomption

Tsar et tsarine entrant dans l'église de l'Assomption

1896
×
½
Edit this entry  
21
Carpenters

Carpenters

1897
×
Edit this entry  
20
I Love You, Beth Cooper

I Love You, Beth Cooper

2009
×
★★★½
Edit this entry  
18
Marmaduke

Marmaduke

2010
×
Edit this entry  
18
The First Time

The First Time

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Stabbing at Leia's

Stabbing at Leia's

2007
×
★★
Edit this entry  
12
Fun with Dick and Jane

Fun with Dick and Jane

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Goodbye Place

The Goodbye Place

1996
×
★★
Edit this entry  
08
Yes Man

Yes Man

2008
×
★★★½
Edit this entry  
05
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Happy Gilmore

Happy Gilmore

1996
×
★★★★
Edit this entry