Sort by

Biring has logged 128 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
25
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★½
Edit this entry  
25
The Room

The Room

2003
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★
Edit this entry  
20
The Snowman

The Snowman

2017
×
Edit this entry  
20
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★½
Edit this entry  
14
Thelma

Thelma

2017
×
★★★★
Edit this entry  
09
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★★
Edit this entry  
08
Loveless

Loveless

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Baywatch

Baywatch

2017
×
Edit this entry  
30
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
25
No Escape

No Escape

2015
×
★½
Edit this entry  
24
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Mudbound

Mudbound

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
15
El Cid

El Cid

1961
×
★★
Edit this entry  
08
Kingdom of Heaven

Kingdom of Heaven

2005
×
★★½
Edit this entry  
07
Wind River

Wind River

2017
×
★★★½
Edit this entry  
05
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★
Edit this entry  
01
Monty Python and the Holy Grail

Monty Python and the Holy Grail

1975
×
★★★★
Edit this entry  
31
House of Sand and Fog

House of Sand and Fog

2003
×
★★★½
Edit this entry  
26
Trumbo

Trumbo

2015
×
★★½
Edit this entry  
25
Life of Brian

Life of Brian

1979
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Excalibur

Excalibur

1981
×
★★
Edit this entry  
11
Spielberg

Spielberg

2017
×
★★★
Edit this entry  
10
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★
Edit this entry  
04
Minority Report

Minority Report

2002
×
★★★½
Edit this entry  
27
Gladiator

Gladiator

2000
×
★★★½
Edit this entry  
20
The Fall of the Roman Empire

The Fall of the Roman Empire

1964
×
★★
Edit this entry  
19
Transformers: The Last Knight

Transformers: The Last Knight

2017
×
½
Edit this entry  
17
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★½
Edit this entry  
15
mother!

mother!

2017
×
★★★★
Edit this entry  
15
It

It

2017
×
★★½
Edit this entry  
12
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★½
Edit this entry  
06
Spartacus

Spartacus

1960
×
★★★½
Edit this entry  
02
The Last Witch Hunter

The Last Witch Hunter

2015
×
★½
Edit this entry  
30
It Comes at Night

It Comes at Night

2017
×
★★★
Edit this entry  
19
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★
Edit this entry  
16
Skyfall

Skyfall

2012
×
★★★½
Edit this entry  
15
Hot Fuzz

Hot Fuzz

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Logan

Logan

2017
×
★★★½
Edit this entry  
10
The Other Side of Hope

The Other Side of Hope

2017
×
★★★★
Edit this entry  
07
Sicario

Sicario

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Steve Jobs

Steve Jobs

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
26
The Great Wall

The Great Wall

2016
×
Edit this entry  
19
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★
Edit this entry  
18
xXx: Return of Xander Cage

xXx: Return of Xander Cage

2017
×
Edit this entry  
15
O Brother, Where Art Thou?

O Brother, Where Art Thou?

2000
×
★★★½
Edit this entry  
10
The Descendants

The Descendants

2011
×
★★★★
Edit this entry