Ben has logged 367 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Shattered Glass

Shattered Glass

2003
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Da 5 Bloods

Da 5 Bloods

2020
×
★★★★
Edit this entry  
29
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Death to 2020

Death to 2020

2020
×
Edit this entry  
28
Nathan for You: Finding Frances

Nathan for You: Finding Frances

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Soul

Soul

2020
×
★★★★
Edit this entry  
25
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
The Night Before

The Night Before

2015
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
The Grinch

The Grinch

2018
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
23
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Education

Education

2020
×
★★★½
Edit this entry  
22
Merry Christmas, Drake & Josh

Merry Christmas, Drake & Josh

2008
×
★★★½
Edit this entry  
22
The Polar Express

The Polar Express

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Red, White and Blue

Red, White and Blue

2020
×
★★★★
Edit this entry  
21
Antz

Antz

1998
×
½
Edit this entry  
21
Chicken Run

Chicken Run

2000
×
★★★
Edit this entry  
21
She Dies Tomorrow

She Dies Tomorrow

2020
×
★★★
Edit this entry  
20
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★
Edit this entry  
19
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★½
Edit this entry  
19
Swingers

Swingers

1996
×
★★★
Edit this entry  
18
A Christmas Carol

A Christmas Carol

2009
×
★★
Edit this entry  
17
Rise of the Guardians

Rise of the Guardians

2012
×
★★★★
Edit this entry  
17
Regular Show: The Movie

Regular Show: The Movie

2015
×
★★★½
Edit this entry  
16
Into the Unknown: Making Frozen II

Into the Unknown: Making Frozen II

2020
×
Edit this entry  
16
The Last Stand

The Last Stand

2013
×
★★★
Edit this entry  
15
Nathan for You: Finding Frances

Nathan for You: Finding Frances

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Empire of Dreams: The Story of the Star Wars Trilogy

Empire of Dreams: The Story of the Star Wars Trilogy

2004
×
Edit this entry  
14
After

After

2019
×
½
Edit this entry  
12
Black Bear

Black Bear

2020
×
★★★½
Edit this entry  
11
The Prom

The Prom

2020
×
★★
Edit this entry  
09
UHF

UHF

1989
×
★★★
Edit this entry  
09
Songbird

Songbird

2020
×
Read the review Edit this entry  
09
Naked

Naked

1993
×
★★★½
Edit this entry  
08
Donkey's Christmas Shrektacular

Donkey's Christmas Shrektacular

2010
×
Edit this entry  
08
Merry Madagascar

Merry Madagascar

2009
×
Edit this entry  
08
Good Luck Charlie, It's Christmas!

Good Luck Charlie, It's Christmas!

2011
×
★★★
Edit this entry  
06
Jingle All the Way

Jingle All the Way

1996
×
Edit this entry  
05
Mank

Mank

2020
×
Edit this entry  
04
Mulan

Mulan

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
04
Euphoria: Trouble Don't Last Always

Euphoria: Trouble Don't Last Always

2020
×
Edit this entry  
03
The Web

The Web

2013
×
Edit this entry  
03
Madagascar 3: Europe's Most Wanted

Madagascar 3: Europe's Most Wanted

2012
×
★★★
Edit this entry  
30
Madagascar: Escape 2 Africa

Madagascar: Escape 2 Africa

2008
×
★★
Edit this entry  
26
Planes, Trains and Automobiles

Planes, Trains and Automobiles

1987
×
Edit this entry  
26
A Charlie Brown Thanksgiving

A Charlie Brown Thanksgiving

1973
×
Edit this entry  
25
Madagascar

Madagascar

2005
×
★★
Edit this entry  
25
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★★
Edit this entry  
25
Monsters vs Aliens

Monsters vs Aliens

2009
×
★★★
Edit this entry  
24
Megamind

Megamind

2010
×
★★★½
Edit this entry