Sort by

Anastasia has logged 159 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
There Will Be Blood

There Will Be Blood

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Thunder Road

Thunder Road

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Come Together

Come Together

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Hotel Chevalier

Hotel Chevalier

2007
×
Edit this entry  
21
Once Upon a Deadpool

Once Upon a Deadpool

2018
×
★★★★
Edit this entry  
20
Believe In Dreams - Tiffany & Co. — Spring Campaign

Believe In Dreams - Tiffany & Co. — Spring Campaign

2018
×
Edit this entry  
20
Glass

Glass

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Midnight in Paris

Midnight in Paris

2011
×
Read the review Edit this entry  
19
The Adjustment Bureau

The Adjustment Bureau

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Equals

Equals

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
A Rainy Day in New York

A Rainy Day in New York

2019
×
Read the review Edit this entry  
16
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Promised Land

Promised Land

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Spencer

Spencer

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
The Beta Test

The Beta Test

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Silent Night

Silent Night

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Hating Game

The Hating Game

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Moonrise Kingdom

Moonrise Kingdom

2012
×
★★★½
Edit this entry  
24
Red Notice

Red Notice

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Language Lessons

Language Lessons

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Finch

Finch

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Dune

Dune

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Definitely, Maybe

Definitely, Maybe

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Life

Life

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Atonement

Atonement

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Notting Hill

Notting Hill

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Skyfall

Skyfall

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Get Smart

Get Smart

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Miami Vice

Miami Vice

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
How to Lose a Guy in 10 Days

How to Lose a Guy in 10 Days

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Beckett

Beckett

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Almost Famous

Almost Famous

2000
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
Unbreakable

Unbreakable

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Paterson

Paterson

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
14
Nerve

Nerve

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry