Sort by

diana has logged 101 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Bring It On

Bring It On

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Cam

Cam

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Roma

Roma

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Skate Kitchen

Skate Kitchen

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Hocus Pocus

Hocus Pocus

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Freaks and Geeks: The Documentary

Freaks and Geeks: The Documentary

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Hotel Transylvania 3: Summer Vacation

Hotel Transylvania 3: Summer Vacation

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The First Purge

The First Purge

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Ant-Man

Ant-Man

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Alex Strangelove

Alex Strangelove

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Girls Trip

Girls Trip

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Nick and Norah's Infinite Playlist

Nick and Norah's Infinite Playlist

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
A Fantastic Woman

A Fantastic Woman

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Lion

Lion

2016
×
★★★★
Edit this entry  
29
The Basketball Diaries

The Basketball Diaries

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Thoroughbreds

Thoroughbreds

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Terminator 2: Judgment Day

Terminator 2: Judgment Day

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
United 93

United 93

2006
×
★★★★
Edit this entry  
20
Overboard

Overboard

2018
×
★★★½
Edit this entry  
19
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Deadpool

Deadpool

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Cesar Chavez

Cesar Chavez

2014
×
★★★
Edit this entry  
14
McFarland, USA

McFarland, USA

2015
×
★★★½
Edit this entry  
11
Big Hero 6

Big Hero 6

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Bowling for Columbine

Bowling for Columbine

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Mustang

Mustang

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Ferris Bueller's Day Off

Ferris Bueller's Day Off

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Nocturama

Nocturama

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Cruel Intentions

Cruel Intentions

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Casablanca

Casablanca

1942
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Heaven Knows What

Heaven Knows What

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Moon

Moon

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
God's Own Country

God's Own Country

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Loving Vincent

Loving Vincent

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Lost in Translation

Lost in Translation

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry