Sort by

Billy has logged 22 entries for films during August 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Candyman

Candyman

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Real Steel

Real Steel

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Into the Inferno

Into the Inferno

2016
×
Read the review Edit this entry  
27
The Night House

The Night House

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Hero

Hero

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Pitch Perfect

Pitch Perfect

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Lego Movie

The Lego Movie

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Annette

Annette

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Crouching Tiger, Hidden Dragon

Crouching Tiger, Hidden Dragon

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Night Comes for Us

The Night Comes for Us

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Reminiscence

Reminiscence

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
The Protégé

The Protégé

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Kung Fu Panda 2

Kung Fu Panda 2

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Kung Fu Panda

Kung Fu Panda

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Incredibles

The Incredibles

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Top Gun

Top Gun

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Year Earth Changed

The Year Earth Changed

2021
×
Read the review Edit this entry  
09
Wrath of Man

Wrath of Man

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry